Journal of the Royal Society Interface опублікував результати дослідження вчених в США, які виявили у відомого всім аспірину нове небезпечну властивість. Клініцисти прийшли до висновку, що через прийом цих ліків мутують пухлинні клітини, стаючи більш стійкими до лікування раку.

Досліди з онкоклітинами в лабораторних умовах дозволили вченим зробити висновок, що внаслідок прийому аспірину новоутворення в організмі активніше еволюціонують. Таким чином підвищується їх стійкість до лікарських засобів.

Фахівці виявили: в результаті прийому аспірину пухлинні клітини зазнають безліч мутацій, чого не відбувається з клітинами в тих випадках, коли дії препарату на організм немає.

Читайте також:  Коли COVID-19 стане сезонним захворюванням, розповів експерт

Зазначимо, що використання аспірину в невеликих кількостях вважається ефективною профілактикою раку. При дослідженнях вчені отримували докази того, що внаслідок прийому аспірину ймовірність появи пухлин товстого кишечника знижується в два рази.

Як пов’язати з цим якістю відкриття того факту, що аспірин стимулює пухлинні клітини еволюціонувати, ученим ще належить зрозуміти. Вони мають намір перевірити виявлену взаємозв’язок в умовах випробувань in vivo.

Поки що фахівці відзначають, що хоча аспірин і «уповільнює розвиток онкології товстого кишечника, одночасно з цим він збільшує еволюційний потенціал пухлинних клітин».

Нещодавно вчені зі Швейцарії виявили небезпечну здатність іншого популярного ліки – ібупрофену. Дослідники встановили, що препарат має властивість підвищувати тиск, і робить це так сильно, як ніяке інше знеболююче.

Читайте також:  5 годин спорту в тиждень захистять від раку

Джерело: MedikForum

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News