Безліч пацієнтів, які опиняються в лікарні у важкому стані з інфарктом, пізніше в бесідах з лікарем дізнаються, що могли уникнути серйозних наслідків, якби звернулися за допомогою раніше. І це далеко не найсумніший результат.

Саме поняття «мікроінфаркт» у багатьох не викликає стільки занепокоєння, як «інфаркт». Але по суті це одне і теж, різниця тільки в тому, вогнище ураження при мікроінфаркті невелике і у хворого набагато більше шансів на порятунок. Мікроінфаркт вимагає негайного звернення до лікаря, так як на його тлі може розвинутися обширний інфаркт, а це вже по-справжньому небезпечно для життя.

Безліч людей, які перенесли мікроінфаркт, дізнаються про нього випадково, наприклад, коли проходять планове обстеження. Таким пацієнтам дуже пощастило, адже вогнище і локалізації виявилися «вдалими» і мікроінфаркт не привів ні до яких наслідків. Але так буває далеко не завжди і важливо знати, на які симптоми необхідно звернути увагу.

Мікроінфаркт часто супроводжується змазаними або нетиповими симптомами. Серед них є і «класичні» симптоми інфаркту, наприклад, різкий сильний біль в області грудної клітки, біль, що віддає в руку, сильний головний біль, слабкість, запаморочення, задишка, порушення серцевого ритму, набряки. Але часто вони виявляються таким чином, що хворий легко списує їх на нездужання або інші хвороби, які у нього вже діагностовано.

Нерідко мікроінфаркт приймають навіть за ГРВІ. Він може проявлятися різкою пітливістю, слабкістю, підвищенням температури. Також можуть виникати набряки кінцівок, болі в суглобах. Найголовніше, що повинно вас насторожити – раптова поява декількох з цих симптомів. Як правило, якщо не настає серйозних наслідків, незабаром вони проходять самі і це теж привід для негайного звернення до лікаря.