Цілий день сидите вдома, наводите прибирання, лежите на дивані або граєте з дитиною? Напевно у вас виникало питання, а чи варто в такі дні користуватися дезодорантом. Адже ви не виходите з дому, а тому, немає потреби використовувати засіб для приховування запаху поту. Максимум, хто постраждає, ви самі і Ваші близькі. Розбираємося в цьому непростому питанні.

Використання дезодоранту з медичної точки зору не є обов’язковим. Це питання про етику і власний комфорт. Коли немає запаху поту, можна навіть не переживати, виходячи з дому. Тим більше можливо знизити інтенсивність неприємного аромату. Для цього варто скорегувати харчування, виключивши з раціону продукти з різким ароматом (цибуля, часник), а також перероблені продукти, наприклад, консерви, копченості.

Читайте також:  Вчені визначили можливий симптом COVID-19

Для профілактики рекомендується обробляти область пахв відваром з кори дуба, кропиви і двопроцентним водним розчином борної кислоти. Відмінно працює антибактеріальне мило. Звичайний дезодорант теж добре справляється зі своїми завданнями.

Частенько дезодоранти і антиперспіранти плутають. Перший тільки приховує запах поту за рахунок дезодоруючих речовин. А антиперспірант пригнічує потовиділення за рахунок хімічної реакції зв’язування активних солей. У першому випадку в кінці дня можлива поява неприємного аромату, так як дезодорант перестає справлятися. З антиперспірантом такого не трапиться, він ефективніший. Хоча медики сумніваються в необхідності користуватися даними засобом щодня. Антиперспірант придатний лише в екстрених і рідкісних випадках.

Читайте також:  Вчені назвали простий спосіб скоротити ризик передчасної смерті

Тому рекомендується використовувати дезодорант. Навіть вдома, якщо ви нікуди не виходите. Адже навряд чи комусь подобається вдихати запахи поту. Особливо якщо виникає гіпергідроз, що супроводжується сильними ароматами. В такому випадку, правда, не впораються навіть антиперспіранти. Краще сходити до лікаря для позбавлення від проблеми. А що стосується ароматів – досить часто їх можна усунути, просто змінивши спосіб життя.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News