Мікрохвильовка – один з найбільш зручних винаходів для сучасного життя. Її швидкий ритм підстьобує до того, щоб економити час на всьому, навіть на розігріві їжі.

Однак багато хто стикався з тим, що після мікрохвильовки теплою залишається лише ємність (тарілка або контейнер), а їжа в ній все ще холодна. Крім неприємних відчуттів від холодної їжі, існують деякі ризики, в тому числі, що стосуються здоров’я.

Захворювання харчового походження

Чи не розігріта до кінця їжа може стати причиною отруєння. Захворювання харчового походження-це інфекційні захворювання або інтоксикації, викликані бактеріями, вірусами або хімічними речовинами, що потрапляють в організм через заражену воду або їжу.

Найчастішим симптомом є діарея. Також захворювання харчового походження можуть мати більш серйозні наслідки такі як ниркова і печінкова недостатність, порушення роботи головного мозку і нервової системи, реактивний артрит, рак і летальний результат, відзначають у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Найчастіше зараження їжі може статися із залишками їжі. Шкідливі бактерії можуть перебувати на стінках контейнера або на кухонних поверхнях, передає Міністерство охорони здоров’я Міннесоти. Якщо повністю розігріти їжу, а перед цим тримати її в холодильнику, бактерії і віруси практично повністю гинуть.

Іншим джерелом хвороб харчового походження можуть стати куплені в магазині напівфабрикати або готові охолоджені страви. Незважаючи на те, що їжа в них була упакована з дотриманням санітарних норм, небезпечні бактерії і віруси можуть потрапити з полиць магазинів.

Чому так відбувається?

Причина, по якій їжа може залишатися не до кінця розігрітою, полягає в принципі роботи мікрохвильової печі. На відміну від звичайних плит, де тепло поширюється з центру знизу, мікрохвильове випромінювання нагріває контейнери з їжею з боків.

Щоб уникнути нерівномірного нагрівання їжі, експерти радять перемішування їжі під час нагрівання. Як передає Eat This, особливо це важливо при розігріванні м’яса.