Масаж – один із способів зміцнити волосся і поліпшити його вигляд. Дізнайтеся , як правильно масажувати волосяну частину голови.

Користь масажу для здоров’я добре відома , і волосся – не виняток. Масаж волосяної частини голови покращує обмінні процеси і кровообіг у шкірі , допомагає кисню і корисним речовинам з лікувальних засобів потрапити в шкіру голови. Завдяки цьому волосся стає красивими , міцними і добре росте .

Але щоб масаж був максимально корисним , потрібно проводити цю процедуру правильно і враховувати можливі протипоказання.

Кому корисний масаж

Масаж волосистої частини голови буде корисний для власників всіх типів волосся , крім жирних . Це пояснюється тим , що процедура стимулює роботу сальних залоз і посилює стан жирного волосся.

Не можна робити масаж , якщо у людини є травми шкіри голови , грибкові або гнійничкові ураження , або він хворий екземою. Крім того , масаж волосистої частини голови протипоказаний людям, що страждають облисінням – він тільки прискорить випадання волосся. А от в якості методу профілактики облисіння масаж корисний .

Також не рекомендується робити такий масаж людям з гіпертонічною хворобою.

Масаж волосистої частини голови особливо корисний , якщо :

  • у вас лупа;
  • у вас сухе волосся і шкіра голови ;
  • у вас сильно випадає волосся через виснаження або неправильного режиму ( але не з причини облисіння ) .
Читайте також:  У зоні ризику: яким людям особливо загрожує тромбоз
Коли і як робити масаж

Масаж волосистої частини голови бажано робити до або під час миття волосся. Це сприяє кращому засвоєнню корисних речовин , які входять до складу використовуваних засобів по догляду за волоссям. Бажано виконувати процедуру по 10-15 хвилин , не більше двох разів на тиждень.

Можна виконувати масаж і після миття волосся , але врахуйте , що якщо волосся схильне до жирності , це посилить виділення сала.

Починати масаж потрібно з легких рухів , щоб розігріти шкіру голови ( погладжуючі рухи ) . Після цього сила тиску поступово зростає. Закінчувати масаж теж потрібно легкими погладжуваннями волосся.

Техніка масажу

Масаж робиться у напрямку росту волосся. Руки масажиста розташовані близько до коренів волосся. При себорейному захворюванні шкіри масаж виконується з піднятими волоссям (оголення шкіри голови) , в інших випадках масаж роблять поверх волосся .

Масаж з оголенням шкіри голови. Для оголення шкіри знадобиться гребінець , за допомогою якого робляться проділи . Як уже згадувалося , масаж починається з легкого погладжування . Кінчики чотирьох пальців масажиста знаходяться в області проділу і стикаються один з одним. Легке погладжування уздовж довжини проділу виконується 3-4 рази , від лобової частини до потилиці. Потім 3-4 рази проводиться глибоке погладжування для посилення кровообігу в шкірі і біля коріння волосся , очищення від надлишків шкірного сала.

Читайте також:  Звичка спати вдень може говорити про високий ризик інсульту

Наступний етап масажу – півколовий ( зигзагоподібний ) масаж голови розтиранням . Масажист впливає на шкіру другим і третім пальцями правої руки , притримуючи лівою рукою шкіру голови в 2-3 см від проділу. Таке розтирання ще сильніше активує нервові закінчення шкіри , очищає шкіру від лупи.

Потім масажист виконує розминання , яке являє собою зсування шкіри голови. Для цього великими пальцями рук масажист легко натискає на шкіру і зміщує по напрямку від себе до себе. Можна комбінувати зсування шкіри з розтягуванням , щоб поліпшити місцевий кровообіг .

Після чого масажист приступає до переривчастої вібрації . Вказівним і середнім пальцями (або чотирма пальцями крім великого) масажист по черзі завдає швидкі і короткі ( пунктирні ) удари по волосистій частині голови в області проділу. Потім , відступаючи на 2 см вліво або вправо , потрібно робити наступні проділи паралельно першому і повторювати ті ж масажні прийоми . За цією ж схемою виконують масаж по поперечному діаметру голови ( перпендикулярно проділу ) .

Читайте також:  Експерти з'ясували, хто з працівників має більший ризик деменції

Масаж поверх волосся . Цей різновид масажу теж виконується в подовжньому і поперечному напрямках і з використанням описаних вище прийомів – погладжування , розминання ( зсування і розтягування ) , переривчастої вібрації ( пунктирування ) .

Погладжування проводиться кінчиками розставлених напівзігнутих пальців. Масажист спочатку діє в поздовжньому напрямку , переміщаючись від чола до потилиці , потім – в поперечному , рухаючись від скронь до чола і потилиці. Потрібно діяти обережно , щоб не пошкодити коріння .

Розтирання шкіри голови проводяться за допомогою півколових або спіралеподібних рухів (поздовжні і поперечні) . При виконанні розминання масажист в різних напрямках зрушує і розтягує шкіру голови. Під час зсуву шкіри спереду назад одна долоня масажиста знаходиться в області потилиці , а інша – в області чола . При зсуві в сторони в напрямку вух , масажист обхоплює голову пацієнта під вушними раковинами .

Для підвищення користі масажу рекомендується під час процедури використовувати настоянки і відвари на основі трав.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧОМУ ПОТРІБНО МІНЯТИ ШАМПУНЬ ДЛЯ ВОЛОССЯ

НАРОДНІ ЗАСОБИ ВІД ЛУПИ