Томатний сік є одним з найпопулярніших напоїв вже протягом століть. Такий сік зберігає всі властивості свіжих помідорів, але експерти по здоровому харчуванню радять робити його самостійно вдома. Справа в тому, що покупний напій часто містить доданий цукор, який знижує його користь.

Нутриціолог Олена Моїсеєва розповіла, що одним з важливих переваг томатного соку є його низька калорійність і високий вміст калію. “Це найкращий сік для живлення серцевого м’яза. Корисний всім: дітям, жінкам, чоловікам і літнім людям. Низький глікемічний індекс автоматично вносить томатний сік в список продуктів для діабетиків”, – уточнила вона.

Однак в деяких випадках напій може бути небезпечний для здоров’я. Зокрема, томатний сік протипоказаний при гострому панкреатиті і гастриті, повідомляє РИА Новости. Крім того, вживання його разом з крохмалистими продуктами, наприклад, картоплею, рисом і хлібом може привести до утворення каменів у нирках, додала фахівець.

При відсутності протипоказань сік краще випивати за півгодини до їжі, додавши в нього кілька крапель рослинного масла. Моїсеєва також порадила не додавати в нього сіль, щоб рідина не застоювалася в організмі. Норма споживання – до чотирьох склянок на день.