ГоловнаНовини Здоров'яЗ’явилася надія на перемогу над хворобою Паркінсона

З’явилася надія на перемогу над хворобою Паркінсона

Вченим вдалося розгадати секрет ферменту, який відповідає за розвиток хвороби Паркінсона. Це дає надію на розробку перших по-справжньому ефективних ліків проти невиліковного і постійно прогресуючого захворювання.

Паркінсона

Вчені з університету Данді працюють над новим методом лікування хвороби Паркінсона. Вони вважають, що їм вдалося розгадати секрет ферменту PINK1 в мозку, який відповідає за розвиток цього дегенеративного захворювання нервової системи. PINK1 вважався ключовим компонентом у справі запобігання хвороби Паркінсона ще з 2004 року, і численні дослідження підтвердили його важливу роль у цьому питанні. А тепер вчені вважають, що їм вдалося розшифрувати 3D-структуру і внутрішні робочі механізми цього ферменту. Дослідження вперше показало, яким саме чином виглядає білок PINK1, і які зміни гена можуть запобігти його нормальній роботі. Розуміння цього вкрай важливо для розробки ліків, заново активуючих PINK1, які володіють потенціалом сповільнювати і навіть зупиняти прогресування хвороби Паркінсона.

Читайте також:  Продукти, які містять найбільше антиоксидантів

«Білок знаходився в сфері уваги дослідників з різних країн світу, і от тепер зроблено впевнений крок вперед у справі вивчення, – говорять автори дослідження. – Якщо ми здатні розуміти структуру цього білка, який містить стільки цінної інформації, що стосується розвитку хвороби Паркінсона, то це допоможе розробити нові ліки проти цієї недуги. Дане дослідження є фундаментальним для розуміння і лікування багатьох інших захворювань».

На ранній стадії хвороби Паркінсона мутації PINK1 викликають втрату його захисної функції, що призводить до дегенерації клітин у мозку, що контролюють рухи. Попередні дослідження показали, що основною роллю ферменту PINK1 є визначення пошкоджень енергетичних центрів або мітохондрій клітин. Потім він активує захисні біологічні шляху з участю двох ключових білків, відомих як убіквітин і паркін, що знижує рівень пошкоджень. Але яким чином це відбувається – досі залишалося невідомим. Пошук ліків, здатних відновити охоронну роль PINK1, називають основним в справі перемоги над хворобою Паркінсона.

Читайте також:  Поєднання продуктів, які позбавляють від проблем з кишечником

Джерело: MedikForum

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News