Вченим вдалося розгадати секрет ферменту, який відповідає за розвиток хвороби Паркінсона. Це дає надію на розробку перших по-справжньому ефективних ліків проти невиліковного і постійно прогресуючого захворювання.

Вчені з університету Данді працюють над новим методом лікування хвороби Паркінсона. Вони вважають, що їм вдалося розгадати секрет ферменту PINK1 в мозку, який відповідає за розвиток цього дегенеративного захворювання нервової системи. PINK1 вважався ключовим компонентом у справі запобігання хвороби Паркінсона ще з 2004 року, і численні дослідження підтвердили його важливу роль у цьому питанні. А тепер вчені вважають, що їм вдалося розшифрувати 3D-структуру і внутрішні робочі механізми цього ферменту. Дослідження вперше показало, яким саме чином виглядає білок PINK1, і які зміни гена можуть запобігти його нормальній роботі. Розуміння цього вкрай важливо для розробки ліків, заново активуючих PINK1, які володіють потенціалом сповільнювати і навіть зупиняти прогресування хвороби Паркінсона.

«Білок знаходився в сфері уваги дослідників з різних країн світу, і от тепер зроблено впевнений крок вперед у справі вивчення, – говорять автори дослідження. – Якщо ми здатні розуміти структуру цього білка, який містить стільки цінної інформації, що стосується розвитку хвороби Паркінсона, то це допоможе розробити нові ліки проти цієї недуги. Дане дослідження є фундаментальним для розуміння і лікування багатьох інших захворювань».

На ранній стадії хвороби Паркінсона мутації PINK1 викликають втрату його захисної функції, що призводить до дегенерації клітин у мозку, що контролюють рухи. Попередні дослідження показали, що основною роллю ферменту PINK1 є визначення пошкоджень енергетичних центрів або мітохондрій клітин. Потім він активує захисні біологічні шляху з участю двох ключових білків, відомих як убіквітин і паркін, що знижує рівень пошкоджень. Але яким чином це відбувається – досі залишалося невідомим. Пошук ліків, здатних відновити охоронну роль PINK1, називають основним в справі перемоги над хворобою Паркінсона.

Джерело: MedikForum