Калейдоскоп поширених жіночих страхів можна перебирати нескінченно довго, але незмінні лідери цього списку – целюліт, проблеми зі шкірою, зморшки, зайва вага і … маленькі, але приносячі серйозні проблеми, кісточки на ногах. Ні з того, ні з сього вони раптом починають рости, деформуючи витончені контури жіночих ніжок. Ситуація нерідко затьмарюється больовими відчуттями в деформованому суглобі, а через роки про витончених відкритих босоніжках можна і зовсім забути.

Чому з’являється така шишка на великих пальцях? А головне – чи можна насправді позбутися від кісточки на ногах одного разу і назавжди? Давайте розбиратися.

«Шишка» на пальцях ніг (кісточка на нозі) – що це?

У медицині кісточка на великому пальці отримала назву “вальгусна деформація стопи”. Насправді нічого нового там не “виростає”, ось тільки кісточки ваші НЕ залишаються, на жаль, на своїх місцях. Під дією провокуючих чинників, зовнішніх або внутрішніх, перша плюсневая кістка стопи починає зміщуватися всередину з одночасною деформацією і зміною кута розташування великого пальця стопи. Чим довше ви ігноруєте цю проблему, тим далі встигає зайти процес. Не забудьте і про больові відчуття, які будуть тільки посилюватися у міру наростання ступеня деформації і зростання кісточки на великому пальці.

Чому у мене з’явилася кісточка на великому пальці?

Найчастіше, причиною деформації в першогоплесновому суглобі і виникненні шишок на пальці є вроджена слабкість м’язово-зв’язкового апарату ступні в поєднанні з вираженим регулярним навантаженням цієї області під час тривалої ходьби, ходьби в незручному взутті або на підборах.

Читайте також:  Лазерная эпиляция глубокого бикини — в чем особенность процедуры

шишки на ногах

У нормі в будові стопи можна виділити поперечне (між основами пальців) і поздовжнє (по внутрішньому краю стопи) склепіння. Вони виконують функцію амортизації при ходьбі. Якщо навантаження на стопи нерівномірне (чим і забезпечує вас тісне або незручне взуття), то м’язи і зв’язки слабшають, додайте до цього вроджену їх схильність до таких деформацій стопи (яку вам “пощастило” успадкувати від когось з батьків), і вуаля – склепіння стають більш щільними і просідають, перший крок на шляху до вальгусної деформації зроблений. Подальший розвиток подій – питання часу і стабільного впливу незручного взуття. Кісточка на нозі зростає і стає все більш і більш болючою.

Далі відбувається зміщення пальця і ​​цієї кістки, що призводить до утворення вальгусного кута. Вершиною кута є головка кістки. Згодом вона потовщується і приховати її навіть у взутті стає все складніше.

Як швидко може з’явитися шишка на нозі?

Існує чотири стадії деформації (і появи кісточки на нозі):

1. На першій стадії відбувається зміщення не більше ніж на 20 градусів. Дискомфорту і неприємних відчуттів немає.

2. Друга стадія характеризується зміщенням на 20-30 градусів. Біль з’являється при тривалій ходьбі, кісточка на великому пальці ще не так помітна.

3. Третя стадія – зміщення на 30-50 градусів. Проблемно вибрати зручне взуття, кісточка на пальці заважає ходити, виникає біль.

4. Четверта стадія – помітне погіршення. Зсув більш ніж на 50 градусів. Біль постійний, не припиняється навіть без навантаження на ноги. Руйнуються і інші фаланги пальців.

Читайте також:  Влияние стресса на репродуктивное здоровье и способы управления им

кісточки на ногах

Як вилікувати кісточки на нозі?

Важливо пам’ятати, що методи, знайдені в інтернеті, не обов’язково стануть помічниками в тій чи іншій проблемі. На жаль, ніякі ванночки, примочки і сітки з йоду НЕ вилікують кісточку на нозі.

Що ж може допомогти для лікування кісточки на великому пальці?

Якщо деформація незначна:

• днем ​​можна надягати спеціальні коригуючі прокладки, які допомагають тримати палець в правильному положенні, а на ніч – відвідний бандаж. Ходити в ньому неможливо, але від сну він ніяк не відволікає.

При вираженій деформації:

• Ортопедичні устілки знімуть напругу з хребта і суглобів ніг. Можна замовити як чіп індивідуально в спеціалізованих центрах, де врахують всі анатомічні особливості ваших стоп.

• Масаж, фізіотерапія, лікувальна фізкультура і процедура апаратного витягнення – можуть запобігти подальшому розвитку хвороби і зменшення кісточки на нозі.

• Втручання хірурга. Найдієвіший з перерахованого вище. Остеотомія – одна з декількох десятків методик лікування, що існують на сьогоднішній день, – допоможе вам повернути ніжки в норму досить швидко, але слід врахувати, що безболісною назвати цю процедуру досить важко. Коли операція буде закінчена і дію наркозу випарується, ще з місяць вам доведеться миритися з досить виснажливим ​​болем в області проведених маніпуляцій. Благо, сучасний світ фармації готовий запропонувати вам безліч ефективних болезаспокійливих на цей випадок.

Читайте також:  Ботокс волосся плюси й мінуси

Операція проходить за допомогою невеликих проколів. Кістки скріплюються спеціальними гвинтами. Повторне оперативне втручання для зняття цієї конструкції не знадобитися. Протягом післяопераційного періоду реабілітації про модельне взуття також доведеться забути, віддавши перевагу ортопедичному.

Для профілактики кісточки на нозі

Важливо пам’ятати, що чим незручніше взуття, тим більша ймовірність збільшити розмір «шишки» на пальці. Якщо є бажання носити підбори вище 4 сантиметрів, і якщо ви знаєте, що по маминій або батьковій лінії у вас в роду є випадки цього захворювання, використовуйте спеціальну устілку, а краще – ретельно підходіть до вибору взуття і назавжди відмовтеся від виробників, які плюють на умови здоров’я ваших ніжок.

Так само серйозно слід підійти і до вибору взуття для занять спортом, зокрема – бігом. Під час бігу стопи отримують подвійне навантаження, що в разі спадкової схильності і нехтування правилами профілактики незмінно призведе до появи зовсім несимпатичної деформації і кісточки на великому пальці.

Краса, звичайно, вимагає жертв, але цією жертвою абсолютно точно не повинно бути ваше здоров’я. Ходіть по піску, робіть масажі і не запроторюйте свої ніжки в нещадні кайдани незручного взуття, створеної без найменшого обліку анатомічної будови стопи і розподілу навантаження при ходьбі. Бережіть ваші ніжки. Пам’ятайте – немає нічого красивішого за здоров’я!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
АРТРИТ І АРТРОЗ: У ЧОМУ РІЗНИЦЯ

СТУПЕНІ ПЛОСКОСТОПОСТІ

ЧОМУ БІГ БОСОНІЖ КРАЩЕ?