Коли нашому організму не вистачає протеїнів, він посилає нам ряд сигналів, які часто важко не помітити. Якщо вам здається, що ви їсте занадто мало протеїнів, зверніть увагу на перераховані тут ознаки. Можливо, ваш організм посилає вам попереджувальні сигнали.

Уважно придивіться до описаних симптомів. Може бути, деякі з них здадуться вам знайомими. Якщо це так, значить, вашому тілу не вистачає протеїнів.

Не варто забувати про те, що протеїни необхідні клітинам наших органів і тканин для нормальної життєдіяльності, розвитку і регенерації.

1. Тяга до солодкого говорить про те, що організму не вистачає протеїнів

Білки стабілізують рівень цукру в крові. Коли ми їмо занадто мало протеїнів, наш організм перестає справлятися з цим завданням. В результаті ми починаємо часто відчувати тягу до солодкого.

2. Суха шкіра, слабкі нігті і волосся

  • Коли організму не вистачає протеїнів, волосся стоншується і стає ламкими. Дефіцит білка викликає випадання волосся.
  • Що стосується шкіри, то вона починає лущитися і стає занадто сухою.
  • Також нестача протеїнів робить негативний вплив на нігті: їх поверхня може стати нерівною, злегка хвилястою.

3. Проблеми з увагою – організму не вистачає протеїнів

Якщо ви помітили, що останнім часом вам стало важко зосередитися, придивіться до того, чи достатньо білкової їжі ви вживаєте. Справа в тому, що нестача білків може викликати проблеми з увагою.

Читайте також:  6 овочів, які можна їсти сирими

Коли нашому організму не вистачає протеїнів, моменти високої концентрації і уваги можуть змінюватися періодами неуважності.

Це обумовлено нестабільністю рівня цукру в крові, що безпосередньо впливає на роботу головного мозку людини.

4. Болі в м’язах і суглобах

Якщо ви не виконували важкої роботи, але вас стали турбувати болі в суглобах, а м’язи стали слабкими, зверніть увагу на кількість вживаних протеїнів. Можливо, що ця проблема обумовлена саме дефіцитом білка.

Справа в тому, що всі тканини нашого тіла потребують цього мікроелемента. Особливо це стосується мускулатури. Білки необхідні для її правильного харчування.

5. Уповільнене одужання – організму не вистачає протеїнів

Якщо вам потрібно багато часу, щоб відновитися після перенесених захворювань, можливо, ваш організм потребує більшої кількості протеїнів.

  • Завдяки білкам ми швидше одужуємо, адже ця речовина необхідно для створення нових клітин тканин.
  • Це стосується і клітин імунної системи.
  • Дефіцит білка призводить до того, що наша шкіра стає тоншою, а рани і подряпини довше заживають.
Читайте також:  Дієтолог розповів, що допомагає швидко знизити вагу та прибрати живіт

6. Затримка рідини

Неправильно підібране харчування з недостатньою кількістю білка здатне викликати затримку рідини. Через неї ми здаємося повнішими.

Для профілактики появи цієї неприємної проблеми намагайтеся уникати алкогольних напоїв і скоротіть вживання солі. Також рекомендується збалансовано харчуватися і пити велику кількість води.

7. Ослаблений імунітет – організму не вистачає протеїнів

Імунна система потребує достатньої кількості білка. Дефіцит цієї речовини призводить до ослаблення імунітету, в результаті чого ми легше підхоплюємо хвороби. Люди, які нехтують протеїнами, мають більш високий ризик розвитку різних захворювань.

Рекомендації

Якщо ви вважаєте, що вашому організму не вистачає протеїнів, і вас турбують деякі з перерахованих вище симптомів, настав момент включити цей мікроелемент в свій раціон. Для цього рекомендується збільшити вживання таких продуктів, як:

Сочевиця

Кожні 100 г сочевиці містять 18 г білка. Крім цього вона містить велику кількість заліза.
Сочевиця сприяє регенерації клітин нашого тіла і дозволяє уникнути передчасного старіння.

Шпинат

Для боротьби з дефіцитом білка рекомендується включити в свій раціон шпинат. Він також є багатим джерелом кальцію і заліза.
Шпинат можна вживати сирим або обробленим, також його використовують для приготування салатів. Варений шпинат містить в 5 разів більше білків і більшу кількість заліза, ніж свіжий.

Читайте також:  Вчені перерахували продукти «дієти довголіття»

Насіння і горіхи

Ці продукти містять велику кількість білків і клітковини, що робить їх відмінним засобом профілактики запорів.

Спробуйте регулярно з’їдати невелику кількість горіхів або насіння. Незабаром ви відчуєте різницю.

Яловичина

Кожен з нас знає, що м’ясо відрізняється високим вмістом протеїнів.

  • Перш за все необхідно відзначити курячу грудку: в ній зовсім мало жиру, але багато білка (26 г на кожні 100 г продукту).
  • Також варто мати на увазі запечену індичку, яка містить ще більше білка, ніж куряча грудка. А ось жирів в ній зовсім небагато. Так, 100 г індички містять 29 г білка.
  • У 100 г баранини міститься 21 г протеїнів.
  • Нарешті, хамон містить 30 г білка на кожні 100 г продукту.

Наукові джерела: