У багатьох людей холодні на дотик руки, і далеко не завжди це привід для хвилювань. Але відомий лікар розповів, в яких випадках подібне може бути ознакою прихованих захворювань.

Холод в кінцівках є проявом їх недостатнього кровопостачання. У деяких людей це взагалі норма, і турбуватися з цього приводу не слід. Особливо, якщо холодними руки є з молодого віку.

Також відносною нормою можна назвати холод в кінцівках в літньому віці, оскільки з роками адекватне кровопостачання віддалених зон тіла, до яких відносяться руки і ноги, порушується. Однак судинний хірург Кярам Азатян, що спеціалізується на флебології, повідав, про що ще можуть говорити холодні руки.

Читайте також:  Вчені попередили про 2 зміни в організмі, які різко підвищують ризик деменції

Наприклад, про проблеми з щитовидкою і інших гормональних збоях. Холод в руках може свідчити про атеросклероз, і це якраз причина поганого кровопостачання кінцівок, цукровому діабеті і хвороби Рейно – так називають судинне захворювання, що вражає дрібні кінцеві артерії. Як правило, хвороба якраз захоплює руки і у жінок зустрічається в 5 разів частіше, ніж у чоловіків.

Для того, щоб змінити ситуацію, спочатку можна відмовитися від шкідливих звичок, підвищивши рівень спорту в житті, регулярно вимірюючи артеріальний тиск і роблячи аналізи на холестерин.

Також, на думку фахівця, допоможуть зміни в раціоні. Ну і своєчасні відвідування лікарів теж важливі, адже вони виявляють деякі захворювання, які на початкових етапах якраз проявляються холодом в кінцівках.

Читайте також:  Як зберегти здоров'я мозку: найшкідливіша харчова звичка