Американські вчені довели, що всього 5 годин помірних фізичних навантажень на тиждень скорочують ризик розвитку цілого ряду пухлин. Йдеться про пробіжки, велосипеді, плавання або просто інтенсивних піших прогулянках.

Якщо вам не вистачає мотивації для того, щоб включити фізичні навантаження в свій повсякденний режим, то ось ще одна. Дослідження показало, що на території США реєструвалося б на цілих 46 000 пухлин менше щороку, якби американці приділяли помірним фізичним навантаженням хоча б 5 годин на тиждень, що менше години на день. Причому мова не про те, щоб ходити в спортзал або пробігати по 10 км на добу.

До помірних фізичних навантажень можна віднести піші прогулянки, катання на велосипеді, плавання і навіть заняття у власному саду. Важливо лише, щоб людина не сиділа годинами безперервно на дивані, а рухався, приводив в напругу своє тіло, розвивав мускулатуру і тренував серцево-судинну систему. Це зміцнює імунітет, який контролює процеси на клітинному рівні. Неконтрольований поділ клітин – головна причина розвитку пухлин.

Відзначимо, що причини деяких видів раку на зразок пухлин мозку або крові досі не встановлені, якщо рак не пов’язаний з генетикою. Але від інших видів злоякісних новоутворень захиститися можна, і спорт справедливо називають одним з найпотужніших і корисних факторів в цьому питанні, як пише consumer.healthday.com.