Було встановлено, в яких випадках пробіотики можуть завдати шкоди організму людини, якщо вживати їх з іншими препаратами. Дослідження проводилися на базі ізраїльського інституту Вейцманна.

Було проведено два дослідження. У першому науковому досвіді були задіяні 15 добровольців: п’ять осіб приймали плацебо, а інші вживали пробіотичні препарати протягом 3 тижнів. У підсумку виявилося, що тільки у шести осіб про пробіотичні мікроорганізми змогли закріпитися, а в інших немає.

Метою другого дослідження було вивчення впливу корисних бактерій після прийому антибіотиків. У даному науковому досвіді люди, що прийняли участь у дослідженні, протягом 7 днів вживали антибіотики, після цього їх розділили на три групи. Першій групі дали для вживання пробіотики, друга група нічого не отримувала, а третя група піддослідних вживала пробіотики, отримані з екскрементів. В результаті отримали наступні результати.

Читайте також:  Тривожні ознаки, які часто приймають за нешкідливі стани

У добровольців з третьої групи було зафіксовано відновлення кишкової мікрофлори швидше після прийому антибіотиків. На своєрідному другому місці виявилася друга група добровольців. У першої групи людей були найнижчі показники. Вчені відзначають, що у людей, які вживали пробіотики, так як довго не було “рідноъ” мікрофлори в кишечнику змінилася генетична активність. Саме це може підвищити ризик розвитку запальних процесів і алергій.

Вчені вважають, що після курсу антибіотиків пробіотики заважають відновити мікробіом кишечника, тим самим приводячи в активну фазу запальні процеси в кишечнику.

Пробіотики – це клас мікроорганізмів і речовин, що мають мікробне або інше походження. Їх використовують в терапевтичних цілях, в харчуванні як біологічно активні добавки (Бади), мають у своєму складі живі мікрокультури.

Читайте також:  Лікарка розповіла як відрізнити гострий і хронічний синусит за симптомами

Джерело: МедікФорум