Зараз чи не найважливішою темою у системі закупівель є забезпечення наявності матеріалів і фармпродукції, необхідних для боротьби з розповсюдженням епідемії коронавірусної інфекції. І на цьому фоні дуже добре виглядає той факт, що Україна ще з 2016 року перевела усі свої закупівельні процедури до електронної системи Prozorro.

Отже, хвороба, як і карантинні заходи, вжиті проти неї, не матиме суттєвого впливу на постачання ключових медичних товарів, а кожен підприємець — може зробити свій внесок у боротьбу просто запропонувавши найвигіднішу ціну.

Великі закупівлі у форматі тендеру

Значну частину усього необхідного для запобігання розгорянню вогнища інфекції держава купує централізовано і консолідовано у великих обсягах, проводячи електронний тендер Прозоро — на суму, що перевищує 200 000 гривень. Потенційні постачальники реєструються до участі у торгах, подають власні пропозиції з описом умов співпраці, характеристик товару і початковою ціною.

У призначені день і час усі учасники, пропозиції яких відповідають критеріям замовника, починають кроки зі зниження запропонованої ціни. Зазвичай — на фіксовану величину, вказану заздалегідь замовником. Перемагає той, чия ціна виявилась найнижчою, і її ніхто не «перебив» новою ставкою.

Але у такого механізму, попри те, що він набагато швидший і зручніший за паперові тендери, все ж є одна вада, критична для боротьби з COVID-19 — від оголошення тендера до постачання товару проходить не менше 4-6 тижнів. Потрібен спосіб пришвидшити цей процес — і він у нас є!

Точкові закупівлі на Prozorro Market

Вже рік працює і розвивається офіційний маркетплейс системи Prozorro для державних замовників — каталоги Прозоро Маркет, у яких різноманітні установи можуть купувати відносно малі партії товарів так само просто, як це робимо ми всі у звичайних інтернет-магазинах. Попередня кваліфікація постачальників разом із миттєвим формуванням замовлення з доданих до віртуального кошика позицій дозволяють зменшити час до отримання товарів до 7 днів максимум.

Серед іншого асортименту виділяються швидкістю розширення товарного ряду і кількості постачальників категорії медичних матеріалів і фармацевтичної продукції. Саме зараз ви можете допомогти Україні боротись з пандемією, ставши одним із продавцем магазину. Саме ваші засоби для особистого захисту — маски, халати чи бахіли — можуть дати лікарям більше шансів не захворіти і продовжити свою роботу!

*На правах реклами