Санітарні відомства благають американців перестати спати з контактними лінзами в очах. Ця звичка може призвести до появи дірок в рогівці.

Коли людину охоплює сонливість, і її повіки наливаються свинцем, найменше хочеться думати про те, щоб витягнути з очей контактні лінзи. Однак це те саме діяння, яке необхідно для збереження самого важливого почуття у нашому житті – зору. Дослідники з Центру з контролю і профілактики захворювань США довели, що сон у контактних лінзах в 8 разів збільшує ризик інфекцій очей. А з урахуванням того, що в США контактні лінзи носять 45 млн американців, це тим більше важливо, оскільки ці інфекції можуть перманентно зіпсувати зір.

Приблизно 75% американців потребують допомоги для зору. Більшість дотримується старих добрих очок, а до допомоги контактних лінз вдається не більше 11%. Контактні лінзи дуже зручні, особливо для людей, які ведуть активний спосіб життя і займаються спортом. Але очі є дуже делікатним органом, якому необхідний правильний баланс кисню і рідин, а також гарне постачання поживними речовинами. Контактні лінзи допомагають людині не перенапружувати очі для того, щоб краще бачити. Однак вони також здавлюють очне яблуко, особливо якщо ці лінзи носять занадто довго.

Без достатньої кількості кисню очі вразливі перед усіма бактеріями, що мешкають на шкірі або в порожнині рота, а також інфекціями. Зазвичай від них захищає слизова оболонка або кон’юнктива, але у відсутності кисню ця захисна система слабшає, що і призводить до появи невеликих дірочок на поверхні рогівки, куди проникають хвороботворні організми. Ось чому очам потрібно давати дихати киснем, а це вимагає зняття контактних лінз хоча б на ніч.

Джерело: МедікФорум