Деменція включає цілий комплекс нейродегенеративних захворювань головного мозку. Кожна з них несе свої ризики і по-своєму небезпечна. Якщо протягом усього життя ви погано стежили за своїм когнітивним здоров’ям, то на старості велика ймовірність розвитку деменції в тій чи іншій формі.

Але, як і будь-яка хвороба, проблеми з мозком і нейронами мають свої симптоми. Іноді вони проявляються у втраті пам’яті, розсіяності уваги та інших подібних ознак. А в деяких випадках сигнали вам подають тіло під час фізичних навантажень.

Найпоширенішою формою недоумства є деменція з тельцями Леві. Вона прогресує повільно та непомітно. У групі ризику люди старше 65 років. При цьому дане захворювання зачіпає відділи пам’яті найменшою мірою, адже мозок багатогранний, і деякі його частини відповідають не лише за розумові, а й за рухові функції.

Читайте також:  Названо спосіб швидко наростити м'язову масу

Британські лікарі з фонду Dementia UK виділили 5 основних симптомів деменції з тільцями Леві, які виявляються під час ходьби:

  • Повільні рухи;
  • Проблеми при ходьбі;
  • Шергання ніг;
  • Зайва твердість та жорсткість ходи;
  • Проблеми з рівновагою та падіння.

Якщо хоча б одна з цих ознак почала проявлятися занадто часто, це привід звернутися до лікаря. На ранніх стадіях розвитку захворювання легко сплутати із хворобою Альцгеймера, тому постановку такого діагнозу варто уточнювати у різних фахівців.

Деменція з тельцями Леві характеризується аномальними скупченнями білка (самих телець) у клітинах мозку. Згодом вони можуть накопичуватися в різних частинах, але найчастіше їх скупчення виявляють в областях, які відповідають за мислення, рух, зорове сприйняття, сон і пильність.

Читайте також:  Вчені розкрили відразу сім причин хропіння

На пізніх стадіях хвороби пацієнт може відчувати проблеми зі сном, відчувати тремтіння в руках, бачити зорові галюцинації, відчувати труднощі з ковтанням, а також спостерігати збій у роботі нирок та кишечника. Часто у людей різко змінюється настрій, наростає рівень тривожності, і з’являються ознаки депресії.

Жодну форму деменції не можна вилікувати остаточно. Але можна пройти лікувальний курс, який допоможе уповільнити дегенеративні процеси. Пацієнтам також призначають фізіотерапію, трудотерапію та когнітивно-стимулюючу терапію.