Лікар-гастроентеролог повідомила про те, яким саме має бути правильний здоровий сніданок. Вона додала, що ранкова трапеза має бути досконалою, якщо є мета схуднути.

Як розповів лікар, вкрай важливий перший прийом їжі саме тому, що від нього залежить, як ефективно ви впораєтеся зі втомою протягом дня. Також від сніданку залежить якість сну.

– Якщо ви не поїсте з ранку, можете потім потрапити в полон «нічного жору», – попередила фахівець. – Якщо себе обмежувати в їжі і насильно відривати від холодильника, то можна провести безсонну ніч.

Вранці активно синтезуються контрінсулярні гормони – ТТГ, кортизол, статеві гормони, СТГ. Вони підвищують рівень глюкози. На даний механізм також відгукується інсулін – це єдиний гормон, який зменшує рівень глюкози.

Діляра Лебедєва додала, що правильний сніданок має складатися з низьковуглеводних продуктів з білком і жиром.

– Це точно не каша на молоці, – уточнила гастроентеролог. – Бо якщо є крупи з молоком, у вас може різко підвищитися рівень цукру в крові, а отже – і рівень інсулін. У результаті, через 2 години вам уже захочеться перекусити, ситуація просто повторюється.

Через війну в людини з’являється «патологічна інсулінорезистентність».