Товари американської компанії Johnson & Johnson визнані такими, що викликають рак, – дане рішення було винесено судом присяжних міста Сент-Луїс у штаті Міссурі. Постраждалим від їх використання жінкам буде виплачена гігантська сума компенсації в кілька мільярдів доларів.

Визнавши бренд Johnson & Johnson винним у виробництві продукції, що містить канцерогенні речовини, суд виніс рішення про стягнення з виробника 4 мільярдів 690 мільйонів доларів в якості компенсаційних виплат 20 жінкам, які подали позов. Жінки стверджували, що постраждали в результаті використання гігієнічної продукції компанії. На їхню думку, там містився азбестовий пил – канцероген, що провокує розвиток раку яєчників.

Продукцію марки Johnson & Johnson добре знають по всьому світу. В Україні відомі засоби по догляду за дітьми (торгова марка johnson’s Baby), по догляду за шкірою (Clean & Clear), жіночої гігієни (o.b.), різні фармацевтичні препарати. Після рішення суду, повідомило видання Bloomberg, акції компанії впали на 1,4%. Але в самому Johnson & Johnson судовий вердикт назвали «фундаментально несправедливим». Використання продукції компанії не призводить до розвитку раку, стверджують його офіційні представники.

У компанії заявили, що доб’ються скасування судового постанови.

Це далеко не перший позов до Johnson & Johnson, що зв’язує використання продукції цієї марки і захворюваність раком. Два роки тому виробника косметичних і санітарно-гігієнічних товарів зобов’язали виплатити 72 мільйони доларів родині Жаклін Солтер Фокс, яка померла від раку, – це був перший випадок, коли претензії до компанії були задоволені в повному обсязі.

Джерело: МедікФорум