Навіть в цілому здорові і «правильні» продукти можуть замість так пристрасно бажаного ефекту схуднення дати повністю протилежний – набір ваги. Експерти пояснили, чому так відбувається.

Легкі овочеві салати та зелень. Саме за допомогою такої їжі багато хто намагається схуднути в літній час. Салатиками намагаються замінити повноцінну їжу, що містить білки і жири.

Дієтологи вважають такий принцип заміни «убивчим» для організму і здоров’я: якщо їсти одні лише овочі, то організм позбудеться необхідних, вкрай важливих для нього поживних речовин. Крім того, відчуття голоду у тих, хто харчується переважно салатами, буде повертатися знову і знову, – одного разу людина все одно не витримає і зірветься, що гарантує переїдання і удар по підшлунковій.

Цільнозерновий хліб. Цей продукт згадується у всіх дієтичних рекомендацій. Але чи означає це, що їсти його можна скільки завгодно?

Думка фахівців така: цільнозерновий хліб лише дуже небагатьом поступається здобі у здатності підвищувати рівень цукру в крові. При частому і активному вживанні він сприяє розвитку резистентності до інсуліну – небезпечного стану в плані ризику діабету і ожиріння.

Кукурудзяні пластівці. Багато починають з пластівців з коробок свій день. Це неправильно!

За словами дієтологів, пластівці – це продукт з борошна злакових з цукром, як правило у великій кількості. Така їжа провокує стрибки в рівнях глюкози і інсуліну в крові, що призводить в результаті нападами загострення апетиту.

Фрукти і ягоди. Головне – не вживати їх на порожній шлунок. Після фруктів і ягід підвищується кислотність шлункового соку, що дратує стінки і слизову органу і запускає нервові сигнали, що потребують додаткової їжі.

Йогурти. Магазинні йогурти з шматочками фруктів лише здаються відповідним перекусом. В них міститься велика кількість цукру і різних шкідливих добавок, що голод незабаром після одного такого йогурту не змусить довго себе чекати. Всьому виною – сплеск цукор в крові, що викликається цим продуктом.

Джерело: МедікФорум