Вчені розповіли про продукти харчування, вживання яких робить благотворний вплив на здоров’я нервової системи. Регулярне включення таких продуктів в раціон поліпшує адаптацію організму до стресу і дозволяє зберегти здорову психіку в складних обставинах.

Одним з кращих продуктів, які зменшують вплив стресу, є червона риба, наприклад, сьомга. Позитивна дія цього продукту пов’язана з дією ненасичених жирних кислот, що містяться в його складі.

Такий овоч як окра (бамія) відрізняється підвищеним вмістом вітамінів групи B. Наукові дослідження показали, що вживання окри активізує вироблення нейромедіатора дофаміну. Коли дофамін вивільняється в центрах системи винагороди головного мозку, ми відчуваємо радість, насолоду і розслаблення.

Вкрай корисною для захисту від стресу є їжа, що містить складні вуглеводи – ці компоненти стимулюють вироблення серотоніну, зменшує рівень гормонів стресу в організмі. Складних вуглеводів багато в грубих крупах (перловка, овес), бобових, коренеплодах.

Ківі (а також ананаси, сливи) містять амінокислоту триптофан, яка при попаданні в організм сприяє збільшенню серотоніну. Шпинат, кешью і шоколад (какао) постачають наше тіло магнієм – його висока концентрація в крові ефективно приглушує чутливість стресових рецепторів.

Раніше ми писали про те, які поєднання продуктів особливо корисні для зміцнення здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НЕСУМІСНІ ПРОДУКТИ, ЯКІ КРАЩЕ НЕ ЗМІШУВАТИ ОДИН З ОДНИМ

ЯКІ ПРОДУКТИ КОРИСНІ ДЛЯ ПЕЧІНКИ

ПРОДУКТИ, ЯКІ НЕ МОЖНА ЇСТИ НАТЩЕСЕРЦЕ