Фахівці говорять про таке явище, як харчова синергія: при цьому мається на увазі поєднання продуктів, які дають організму максимальну користь. Деякі продукти виявляються більш корисними для людини саме в гамі, а не окремо.

Про найбільш сприятливі для організму харчові мікси розповіла Білоруський вчений Ольга Пересада. Зокрема, одним з найбільш корисних, за її словами, є сполучення заліза і вітаміну С – такий дует забезпечує краще засвоєння вітаміну. Джерелом заліза може бути м’ясо, яловича печінка, а вітамін С слід шукати в овочах, таких як червоний перець, томати, цибуля, шпинат, селера, броколі.

Також зміцнює здоров’я поєднання каротину і ненасичених жирних кислот. Хоча зазвичай овочем, багатим каротином, називають моркву, набагато більш насичений цією речовиною червоний солодкий перець, зазначила експерт. Жирними кислотами забезпечують горіхи (в ідеалі, волоські), рослинні олії – оливкова, лляна.

Читайте також:  5 самих «осінніх» видів спорту

Все в курсі, що зелений чай дуже корисний. У ньому містяться катехіни – ферменти з антиоксидантною дією. Збільшує кількість катехінів додавання аскорбінової кислоти, тому зелений чай корисно пити з лимоном. Тільки не кладіть лимон в окріп, дайте спочатку напою охолонути. Особливо корисний такий чай для курців.

Також вчений схвалила поєднання вівсянки з молоком. Вівсянка – джерело легко засвоюваного магнію, і це допомагає організму краще засвоювати кальцій з молока.

Крім цього, корисно поєднувати гречку з м’ясом птиці. В такому м’ясі міститься цинк, який потрібен для засвоєння вітаміну В6, який міститься в гречаній крупі – цей вітамін відіграє важливу роль у функціонуванні нервової та імунної систем.

Читайте також:  Названо максимальну добову дозу кави

З інших корисних поєднань продуктів вчена виділила мікси яблук з червоним вином, яєчні з червоним солодким перцем, риби з часником, сир з петрушкою.

Раніше ми писали про те, які поєднання продуктів, навпаки, погіршують травлення і засвоєння корисних мікроелементів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАЗВАНІ НЕБЕЗПЕЧНІ ПОЄДНАННЯ ПРОДУКТІВ

НЕБЕЗПЕЧНІ ПОЄДНАННЯ ЛІКІВ З ЇЖЕЮ