Простатит – часта проблема чоловіків від 25 років і старше. Багато молодих людей звикли бути активними і сумніваються, чи безпечний спорт при простатиті. Геть сумніви: фізичні вправи корисні і для лікування, і для профілактики простатиту.

Чим корисний спорт при простатиті?

При простатиті порушений кровообіг в органах малого таза. Фізичні вправи, які примушують чоловіка більше рухатися, покращують циркуляцію і приплив крові до сечостатевих органів, зміцнюють судини і м’язи кульшового суглобу, зміцнюють організм у цілому.

Біг підтюпцем, ходьба, плавання в басейні, присідання, «берізка» – це найкорисніші вправи при простатиті. Помірні навантаження допоможуть прискорити одужання. А ось заняття важкою атлетикою з підйомом великої ваги і виснажливі заняття в спортзалі погано позначаються на кровообігу органів малого тазу. Небезпечним вважається поєднання «простатит і велосипед».

Читайте також:  Зачем ходить к урологу: особенности плановых и экстренных визитов
Спортивна ходьба і біг при простатиті

Біг корисний як для профілактики, так і для лікування простатиту. Під час бігу кровотік у всьому тілі посилюється. В тому числі, припиняються застійні явища в органах малого таза. Крім того, пробіжка грає роль масажу передміхурової залози.

Кращий вид бігу при простатиті – біг підтюпцем на середні дистанції. Така фізичне навантаження не перевантажує організм. Ви самі вибираєте, скільки триває ваша пробіжка. Бігайте, поки вам комфортно. Якщо ви відчули втому і біль у паху, перейдіть на крок. Ідеально, якщо ви будете поступово збільшувати кілометраж. Біг підтюпцем можна замінити спортивною ходьбою.

Читайте також:  Зачем ходить к урологу: особенности плановых и экстренных визитов
Плавання в басейні і простатит

Дуже корисно відвідувати басейн при простатиті. Як і біг, плавання покращує кровообіг органів малого тазу, але така фізичне навантаження сприймається організмом без стресу.

Чому плавати в басейні при простатиті краще, ніж, наприклад, в річці? Як відомо, при цьому захворюванні не можна переохолоджуватися. Температура води в басейнах комфортна для тіла. А в річці вода, швидше за все, холодна. Після того, як ви поплавали, прийміть душ і обов’язково надіньте суху білизну. Якщо хочеться скупатися у відкритому водоймищі, переконайтеся, що вода досить прогрілася.

Чи можна їздити на велосипеді при простатиті?

Кататися на велосипеді при хронічному простатиті не варто – це може посилити застій крові в області передміхурової залози. Корисно замінити велоспорт виконанням фізичної вправи «велосипед».

Читайте також:  Зачем ходить к урологу: особенности плановых и экстренных визитов

Для цього ляжте на спину і ногами робіть рухи, як ніби ви крутите педалі. Завдяки цьому до простати надійде додаткова кров. До речі, ця методика також допомагає підвищити потенцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПЕРШІ СИМПТОМИ ПРОСТАТИТУ

ПРОСТАТИТ І СЕКСУАЛЬНЕ БАЖАННЯ

БОЛІ ПРИ ПРОСТАТИТІ