Мозку необхідно правильно функціонувати. Це не тільки кисень, інтелектуальні навантаження, сон, але і продукти харчування, які здатні поліпшити роботу головного мозку. Саме про них ми сьогодні і розповімо.

Цільнозернові продукти

Роботу головного мозку можна поліпшити за рахунок поїдання цільнозернових продуктів. Адже нам потрібна енергія для підтримки функцій організму, основним джерелом якої є глюкоза. Через її нестачу можуть виникнути такі проблеми, як зниження концентрації, загальний занепад працездатності. Найкраще в такому випадку є цільнозернові продукти з низьким глікемічним індексом. Вони здатні забезпечити мозку енергію на весь день. Ідеально підходять висівки, «коричневі» крупи, хліб і макарони з цільного зерна.

Жирна риба

Омега-3 жирні кислоти вкрай корисні для роботи мозку і здатні її поліпшити. Вони не виробляються організмом, тому їх можна отримати тільки з певних продуктів. Кращим варіантом в такому випадку будуть жирні сорти риби: лосось, тунець, скумбрія, форель. Також омега-3 кислоти є в лляній олії, гарбузовому насінні, волоських горіхах, соєвих бобах.

Горіхи

В продовження теми — горіхи покращують роботу мозку не тільки за рахунок вмісту жирних кислот, але і завдяки вітаміну Е. Продукт запобігає згасанню когнітивних здатності, погіршення пам’яті. Крім того, в такому випадку важливо включити в раціон спаржу, насіння, яйця – вони теж містять вітамін Е.

Помідори

Ці продукти корисні для мозку тим, що містять в своєму складі антиоксидант лікопін. Він захищає клітини від пошкодження вільними радикалами, що в свою чергу здатне викликати деменцію і хворобу Альцгеймера.

Броколі

Броколі — теж ідеальний продукт для того, щоб поліпшити роботу головного мозку. У ньому є вітамін К, який покращує когнітивні функції і розумові здібності, тому варто овоч є побільше і частіше.

Лохина

Якщо додати лохину в раціон, то можна поліпшити роботу головного мозку. У ягід в складі є фітохімічні речовини, які володіють антиоксидантними і протизапальними діями.

Чорна смородина

Вітамін С-ось що ще потрібно організму і мозку для нормального функціонування. Відомо, що даний компонент вкрай корисний для людського здоров’я. У тому числі він благотворно позначається на поліпшенні мозкової діяльності.

Шавлія

У шавлії є одна корисна властивість, про яку не всі знають. Продукт здатний поліпшити роботу мозку: зробити краще пам’ять і мозкову активність. Його можна їсти в сирому вигляді, додавати в чай або використовувати як приправу.

Яйця

І нарешті, один з найбільш корисних продуктів для поліпшення роботи мозку — яйця. Вони благотворно впливають на мозок за рахунок речовини під назвою холін. Поїдання цього продукту дозволити поліпшити концентрацію уваги, здатність нейронів проводити нервові імпульси.

Джерело: МедікФорум