Антиоксиданти це своєрідна «друга лінія оборони» нашого організму. І дуже важливо, щоб з їжею надходила достатня кількість антиоксидантів.

Існує величезна кількість антиоксидантів, різні їх види, містяться в різних овочах, фруктах, горіхах та інших рослинних продуктах. Але не тільки в них – антиоксидантами багаті, наприклад, кисломолочні продукти. Досить складно запам’ятати всі види антиоксидантів, і де вони містяться. Тому ми розповімо про продукти-чемпіони, в яких міститься найбільше різних антиоксидантів.

Як показало дослідження, під час якого вчені вивчали раціон довгожителів, вживання великої кількості продуктів з високим вмістом антиоксидантів допомагає жити довше. Серед улюблених продуктів довгожителів виявилися: зелений чай, фініки, обліпиха, кисломолочні продукти, чорниця, томати. Всі ці продукти дуже корисні.

Читайте також:  Виявлено зв'язок між тривалістю сну та ризиком діабету

При виборі найкорисніших овочів можна керуватися їх забарвленням – найбільше антиоксидантів в овочах помаранчевих відтінків. Але також ними багаті: капуста, баклажан, буряк, кабачки, червона цибуля, томати. У меню варто включити сочевицю, молодий горошок і червону квасолю. Обов’язково їжте зелень і листові салати – в них теж багато антиоксидантів.

Що стосується ягід, то всі вони багаті антиоксидантами – можете сміливо ласувати тими, що вам до смаку. З фруктів найбільше користі принесуть цитрусові, виноград, інжир, слива, абрикос, персик, ананас.