Сальмонельоз — захворювання, яке з’являється при вживанні неякісної та простроченої їжі, розповіла дієтолог Олена Соломатіна.

— Неперевірене або заморожене м’ясо, особливо те, яке довго пролежало в холодильнику, — прекрасне середовище для появи бактерій сальмонели, — зазначила фахівець.

При покупці м’яса дієтолог радить звертати увагу на його зовнішній вигляд і запах. По тактильним відчуттям теж можна зрозуміти, свіжий продукт чи ні.

— Якщо м’ясо притискаєш пальцем, і воно буквально провалюється, не повертаючись в колишній вигляд, — ще одна ознака зіпсованого продукту, — розповіла Соломатіна.

Кишкова паличка, за словами дієтолога, частіше зустрічається в молочній продукції. Особливо небезпечне фермерське молоко, яке ще не пройшло процедуру пастеризації.

Також джерелами захворювання можуть бути погано вимиті овочі, їстівна трава і фрукти. Але особливо небезпечні в цьому сенсі рибні продукти.

— Особливо це стосується річкових сортів риби. Вони фактично всі непридатні для вживання, — вважає дієтолог.

Серед домашньої птиці 25 відсотків курей і 70 відсотків гусей і качок заражено сальмонелою, так що обережність потрібно проявляти при покупці яєць і м’яса цих птахів. Самі вони не хворіють, але є носіями мікроба.

Сальмонельоз ніяк не впливає на смак і колір продуктів, тому його дуже важко визначити, попереджає експерт