Американські вчені назвали симптом, який може попередити про високий рівень цукру в крові. У дослідженні брали участь пацієнти з діагностованим цукровим діабетом.

В ході обстеження з’ясувалося, що характерною ознакою захворювання є надмірна сухість і грубість шкіри, а також її лущення і свербіж.

Як відзначають фахівці, в особливо запущених випадках це призводить до утворення тріщин на ступнях, ліктях і на інших частинах тіла. Такий ефект пояснюється впливом рівня глюкози на втрату рідини в організмі.

Медики підкреслюють, що захворювання шкіри, на які люди часто не звертають увагу, є поширеними ускладненнями при діабеті першого і другого типу.

Читайте також:  2 продукти харчування, яких слід уникати за вечерею

Якщо ігнорувати надмірну сухість шкіри, це може призвести до синдрому діабетичної стопи (СДС). Це патологічний стан стопи при цукровому діабеті, що виникає на тлі патології периферичних нервів і судин. Характеризується ураженням шкіри і м’яких тканин, кісток і суглобів, яке проявляється у вигляді трофічних виразок, кістково–суглобових змін і гнійно–некротичних процесів. Часто призводить до ампутації.

Лікарі звертають увагу, що людям після 40 років потрібно контролювати рівень цукру в крові навіть якщо немає специфічних симптомів. Справа в тому, що діабету, який руйнує судини і провокує захворювання серця, передує предіабет, і його дуже важливо виявити вчасно.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News