ГоловнаНовини Здоров'яЗовнішній симптом, який попереджає про високий цукор в крові

Зовнішній симптом, який попереджає про високий цукор в крові

Американські вчені назвали симптом, який може попередити про високий рівень цукру в крові. У дослідженні брали участь пацієнти з діагностованим цукровим діабетом.

Шкіра

В ході обстеження з’ясувалося, що характерною ознакою захворювання є надмірна сухість і грубість шкіри, а також її лущення і свербіж.

Як відзначають фахівці, в особливо запущених випадках це призводить до утворення тріщин на ступнях, ліктях і на інших частинах тіла. Такий ефект пояснюється впливом рівня глюкози на втрату рідини в організмі.

Медики підкреслюють, що захворювання шкіри, на які люди часто не звертають увагу, є поширеними ускладненнями при діабеті першого і другого типу.

Читайте також:  Міжнародні рекомендації з лікування і профілактики захворювань ясен

Якщо ігнорувати надмірну сухість шкіри, це може призвести до синдрому діабетичної стопи (СДС). Це патологічний стан стопи при цукровому діабеті, що виникає на тлі патології периферичних нервів і судин. Характеризується ураженням шкіри і м’яких тканин, кісток і суглобів, яке проявляється у вигляді трофічних виразок, кістково–суглобових змін і гнійно–некротичних процесів. Часто призводить до ампутації.

Лікарі звертають увагу, що людям після 40 років потрібно контролювати рівень цукру в крові навіть якщо немає специфічних симптомів. Справа в тому, що діабету, який руйнує судини і провокує захворювання серця, передує предіабет, і його дуже важливо виявити вчасно.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News