Дієтолог Тетяна Семенова сирі буряки та рослинні олії є одними з найкращих продуктів для здоров’я печінки.

Фахівець назвала в інтерв’ю кілька продуктів, корисних для відновлення печінки (печінка – єдиний орган нашого тіла із здатністю регенерувати тканину).

Говорячи про сирий буряк, Семенова вказала на її насиченість клітковиною та бетаніном – речовиною, що сприяє очищенню печінки.

“Цей овоч є джерелом бетаїну, який сприяє переробці жирів, тому саме буряк добре очищає печінку”.

Крім того, на стан та функції печінки позитивно впливають продукти, що містять таурин – основний жовчоутворюючий компонент. Корисний для органу таурін можна знайти у м’ясі, рибі, водоростях, морепродуктах.

Також дієтолог Семенова порадила вживати в пишу нерафіновані олії: наприклад, гарбузову або оливкову. За словами фахівця, їх включення до раціону приносить користь навіть при вже наявних захворюваннях печінки.

Ще один тип продуктів, які допомагають печінці відновлюватися, – це гіркі овочі (руккола, редис, броколі). Їх споживання сприяє хорошому відтоку жовчі.

«Екстракти брюссельської капусти та броколі підвищують рівень ферментів детоксикації та захищають печінку від ушкоджень», – додала дієтолог.

Велику користь печінки приносить кава (без вершків та цукру). Його питво дає ефект профілактики ожиріння печінки, захищає її від запалення, констатувала медик.