Рейтинг найшкідливіших продуктів для тих, хто вже відзначив своє тридцятиріччя, очолив цукор. Як відзначають дієтологи, він провокує запальні процеси, погіршує еластичність шкіри і консервує вироблення колагену.

За словами дієтолога, доктора медичних наук Михайла Гінзбурга, всі види цукру досить токсичні, особливо для жирової тканини.

– Як наслідок надмірного вживання розвивається хронічне запалення жирової тканини, що призводить до всіх вікових хвороб на зразок артеріальної гіпертонії, атеросклерозу і цукрового діабету, — зазначив він.

Все, що містить трансжири (фастфуд і закуски) теж має бути виключено з раціону. Після тридцяти років організм все це не переробляє, так що зайва вага і старіюча шкіра забезпечені.

Читайте також:  Найкращі сніданки, які природним чином знижують високий тиск

– Трансжири дуже потужно стимулюють процес розвитку атеросклерозу, причому навіть більше, ніж так звані насичені жирні кислоти, – підкреслив Гінзбург.

Ковбасні вироби, що містять консерванти, підсилювачі смаку і стабілізатори, теж доведеться забути. А ще краще відмовитися від виробів з білого борошна, що підвищують рівень глюкози в крові. Це може привести до ожиріння і цукрового діабету.

Що стосується рослинних олій типу соняшникової, кукурудзяної, соєвої, багатих Омега-6 жирними кислотами, то їх повинно бути значно менше, ніж оливкової та лляної олій, багатих Омега-3.

Раніше Гінзбург розповів, які продукти допоможуть знизити високий рівень холестерину в крові. За словами експерта, цибуля і часник при регулярному вживанні захищають стінки судин від наростання бляшок. А щоб знизити холестерин, потрібно їсти сушені яблука.

Читайте також:  Вчені назвали 8 ознак деменції, яка розвивається