Вчені дійшли висновку, що продукти, що містять резистентний крохмаль (зазвичай це недозрілі плоди), можуть знизити ризик ракових захворювань на 60 відсотків, про це поінформував журнал Cancer Prevention Research.

Видання опублікувало результати нового дослідження, проведеного співробітниками університетів Ньюкасла та Лідса. Згідно з цими даними, від розвитку раку кишечника може ефективно захищати такий доступний продукт, як банани – за умови, що вони використовуються дещо недозрілими, зеленими. Загалом, вважають вчені, протираковим ефектом мають не лише банани, а й інші зелені крохмалисті фрукти.

“Вірогідність захворіти на рак може знизитися більш ніж наполовину, якщо ви вибираєте зелені продукти, які містять резистентний крохмаль, – вони здатні знизити ризик деяких видів раку на 60 відсотків”, – цитує вчених Cancer Prevention Research.

У випробуваннях дослідники давали продукти, що містять резистентний крохмаль, учасникам з високим спадковим ризиком розвитку раку. Досліджувані отримували добову дозу крохмалю, еквівалентну одному недозрілим банану протягом приблизно двох років. Вивчивши таким чином випадки майже 1000 пацієнтів, фахівці виявили, що із застосуванням резистентного крохмалю пов’язане значне зниження ризику розвитку раку в різних частинах тіла. Особливо яскраво виражений антираковий ефект спостерігався у стані верхніх відділів шлунково-кишкового тракту – при цьому знижувалася ймовірність раку стравоходу, шлунка, жовчних шляхів, підшлункової залози та дванадцятипалої кишки.

Вчені нагадали, що стійкий крохмаль також міститься в вівсі, злаках, гороху, бобах – все це також доступні продукти, як і банани. Результати роботи названі «захоплюючими», але повідомляється, що у цьому напрямі необхідні додаткові дослідження. Слід врахувати, що учасниками випробувань були люди із синдромом Лінча, тобто схильні до раку через спадковість.