Звичайно, у будь-яких продуктів є термін придатності. Але деякі з них можуть зберігатися багато років, зберігаючи свої корисні властивості.

Пару десятиліть тому купувати продукти про запас було загальноприйнятою нормою – борошно, сіль і цукор тримали вдома мішками. Зараз ніякого дефіциту немає і мало хто заповнює вдома полки з продуктами про запас. А що якщо у вас просто завалявся пакет рису або цукру? Ми дізналися, які продукти можна зберігати дуже довго.

Необмежений термін зберігання має кухонна сіль, при цьому важливо знати, що йодовану сіль можна використовувати лише протягом п’яти років з дати виготовлення. Ніколи не псується білий оцет, якщо він герметично запакований. Як і міцне спиртне – воно може зберігатися скільки завгодно, але при належних умовах і в гарній упаковці.

Читайте також:  Вчені пояснили вплив сексу на якість сну

Всі сорти білого шліфованого рису можна зберігати за умови повного просушування і герметичної упаковки близько десяти років. Це стосується також сушених бобів, гороху і квасолі. Але важливо, що такі продукти повинні бути надійно упаковані і зберігатися в сухому приміщенні.

Багато років можна зберігати розчинну каву в герметичній упаковці, а також багато інших сублімованих продуктів у вакуумній упаковці. Відсутність вологи і повітря разюче подовжує термін життя продуктів.

По-справжньому дивовижний продукт – мед. Він може зберігатися століттями – археологи знаходять ємності з медом, вік яких просто вражає уяву. А мед при цьому цілком придатний для використання. Справа в його особливих властивостях-бактерії в меді розмножуватися практично не можуть.

Читайте також:  Уролог назвав продукти, які є небезпечні для нирок