День за днем, повторюючи ці звичні дії, а також слідуючи установкам з дитинства, ви не помічаєте, як псуєте здоров’я. Ось на які звички слід звернути увагу, а потім зав’язати з ними раз і назавжди.

“Тримати” обличчя руками

Багато хто помічав, як сидять діти у школі на заняттях – кожен третій підпирає обличчя. Звичка ця, тим часом, не корисна, більше того – вона може відгукнутися у зрілому віці. Постарайтеся позбавитися її, інакше неминуче поява ранніх зморшок, шкіра стане в’ялою і навіть може провисати – там де, ви “тримаєте” обличчя. Як наслідок – формування асиметрії, розповіла у розмові з порталом Wday.ru експерт із омолодження Наталія Соколова.

Поза нога на ногу

Поза ця особливо небезпечна, якщо ви сидите за комп’ютером і в цілому ведете малорухливий спосіб життя. Звичка сидіти нога на ногу може “нагородити” вас варикозом, целюлітом, а також остеохондрозом чи викривленням хребта.

Мало рухатися

Сьогодні багато дітей воліють сидіти в гаджетах і грати на комп’ютері, ніж бігати подвір’ям з друзями. В результаті дитина вже в ранньому дитинстві заробляє низку проблем зі здоров’ям – від короткозорості та сколіозу до ожиріння. Та й у зрілому віці ця звичка мало рухатися і загалом брак фізичної активності позначатимуться на фізичному стані – м’язи втратять тонус, розвинеться інсулінорезистентність (провісник діабету) або підвищиться холестерин.

Неправильна постава

У дитинстві не звикнеш тримати спину рівно – станеш дорослим, отримаєш як мінімум регулярні головні болі, “дубову” спину та проблеми з хребтом, зазначає експерт.

Забороняти собі виявляти емоції

Установки з дитинства – фрази, які вбивають у голову дитини дорослі – мають негативний відкладений ефект. Наприклад, такі: “Громадські інтереси вищі за особисті”, “Я – остання літера в алфавіті”, “Любити себе – значить бути егоїстом”. Дитина, яка ввібрала їх, швидше за все, все життя працюватиме на знос, в режимі 24/7, допомагатиме всім, хто попросить, забуваючи при цьому про свої базові потреби – відпочинок, розслаблення, правильний режим дня. Наслідок – ранній інфаркт, який у разі лише дуже серйозно впливає якість життя.