Насіння вівса виявилося здатне знизити рівень шкідливого холестерину, а також нормалізувати роботу печінки.

Група вчених з різних країн прийшла до висновку, що насіння вівса або екстракт з нього, допомагають знижувати рівень тригліцеридів у крові. Фахівці годували мишей їжею з високим вмістом жирів, щоб викликати у них порушення ліпідного обміну. При цьому зростає рівень поганого холестерину в крові і знижується рівень хорошого холестерину.

Підвищений рівень тригліцеридів в крові є основною причиною утворення тромбів, а також травмування судин. Крім того, це веде до накопичення жиру в печінці і порушення обміну речовин в цілому. В результаті здоров’ю наноситься непоправна шкода.

Після довгої шкідливої дієти половині мишей почали давати екстракт насіння вівса. У них почав знижуватися рівень ліпідів в крові, а через деякий час став налагоджуватися метаболізм. У мишей поступово відновлювалася нормальна робота печінки, зменшувалися жирові відкладення.

Тобто насіння вівса допомагає відновитися навіть після тривалої дієти з високим вмістом жирів. Що важливо, насіння вівса захищає печінку від розвитку жирової хвороби та інших недуг, котрі руйнують орган. Також можна використовувати олію з насіння вівса.

До речі, у вівса є й інші корисні властивості – в ньому дуже багато магнію, а також велика різноманітність інших нутрієнтів.