Звуження судин може призводити до порушення кровообігу, гіпертонії, головних болів, надмірної чутливості до холоду, – при цьому властивістю звужувати судини відрізняються продукти, присутні в раціоні безлічі людей.

Про те, які продукти можуть звужувати судини, сприяючи підвищенню артеріального тиску і розвитку гіпертонії, медики розповіли на сторінках видання Sabah (Туреччина). До складеного ними переліку увійшли наступні.

Корінь солодки (лакриця). Ця рослина використовують в лікуванні багатьох захворювань, проте його щоденне вживання протягом декількох тижнів може стати причиною гіпертонії, попереджають експерти. Даний ефект вони пояснюють тим, що лакриця містить гліциризинову кислоту, якій притаманна властивість затримувати натрій в організмі.

Кофеїн. Він теж звужує кровоносні судини, при цьому міститься не тільки в каві, але і в чаї, шоколаді. До речі, завдяки даному ефекту вони можуть полегшувати головний біль.

Продукти з трансжирами. Вони звужують судини і сприяють виникненню гіпертонії в зв’язку з тим, що підвищують скупчення холестерину в артеріях. Даний тип жирів присутній в тортах, тістечок, здобі, попкорні для мікрохвильової печі, маргарині, печиво, солодощах з кремовою начинкою, жирному м’ясі.

Продукти з високим рівнем солі. Лікарі настійно радять скоротити споживання промислово перероблених харчових продуктів-вони відрізняються дуже значним її дозуванням. Фахівці нагадують: отримуючи велику кількість натрію, організм затримує воду, що збільшує обсяг крові і її вплив на стінки судин. В результаті артеріальний тиск підвищується, розвивається гіпертонія.