П’ять нібито здорових звичок можуть спровокувати передчасну старість. Чинники, які найбільше шкодять організму, назвали фахівці Американської асоціації пенсіонерів.

Медики не рекомендують використовувати ходьбу як тренування. Справа в тому, що з віком організму потрібні великі фізичні навантаження. Тому простих прогулянок на свіжому повітрі може виявитися замало. За словами фахівців, після 30 років, за відсутності силових тренувань, люди втрачають за 10 років до 8% м’язової маси. Цей процес прискорюється після 60 років. При цьому втрата м’язової маси може спровокувати зниження когнітивних функцій, старече недоумство і навіть передчасну смерть. Людям від 19 до 64 років необхідно щонайменше дві години на тиждень присвячувати силовим тренуванням, задіявши всі групи м’язів.

Другою шкідливою звичкою є постійне носіння комфортного взуття. За словами медиків, для ніг це не дуже добре, оскільки призводить до їхньої слабкості. Зручне взуття може спровокувати втрату сенсорної стимуляції, яка просто необхідна тілу для підтримки постави та рівноваги. За словами фахівців, усунути проблему можна, гуляючи по 30 хвилин на день босяком.

Не менше проблем може спричинити звичку пити воду під час спраги. Лікарі рекомендують заповнювати запаси рідини в організмі, не чекаючи на непереборне бажання випити води. Жага свідчить про те, що організм вже зневоднений, що загрожує виникненням цілого ряду проблем зі здоров’ям, зокрема гіпертонією та онкологією.

Не менш небезпечна звичка – насолоджуватися сонячним світлом. Медики рекомендують уникати сонця протягом дна, проте виходити на вулицю вранці та ввечері. Такі прогулянки не повинні тривати понад 30 хвилин. До того ж, ці процедури покращують якість сну, який дуже важливий для здоров’я кожної людини.

Ще однією здоровою, але небезпечною звичкою є вживання поживних батончиків. Вони приносять більше шкоди, ніж користі, оскільки містять цукор. Він входить у реакцію з білком. У результаті виробляються продукти глікування, які стимулюють виникнення зморшок. Більше того, вони можуть наблизити такі захворювання, як хвороба Альцгеймера та атеросклероз.