На ранній стадії хвороби Паркінсона у людей змінюється промова, заявили дослідники.

Хвороба Паркінсона є нейродегенеративною патологією, за якої відбувається повільне відмирання клітин мозку. Ліки від цієї недуги немає, але раннє виявлення її ознак дозволяє розпочати терапію, завдяки якій прогресування хвороби сповільнюється та покращується якість життя.

Вчені, які представляють Каунаський технологічний університет, констатували: раннім симптомом хвороби Паркінсона може бути мова, що змінилася – «люди з ранньою стадією хвороби Паркінсона говорять тихішим і монотонним тоном».

У рамках наукового розслідування медики використали штучний інтелект для аналізу мовних моделей. Учасників випробувань розміщували у звуконепроникній кабіні, де вбудований мікрофон записував промову. Були зроблені записи того, як кажуть люди, які страждають на хворобу Паркінсона, так і без неї. Таким чином, було встановлено, що при паркінсонізмі відбувається характерна зміна мови, яка позбавляється емоційного забарвлення, стає тихою, важкою для оточуючих.

У свою чергу, британська служба охорони здоров’я NHS заявляє, що існує три основні ознаки хвороби Паркінсона – це мимовільне тремтіння окремих частин тіла (тремор), уповільнені рухи, а також м’язи, що стають жорсткими і негнучкими. Більш широкий спектр симптомів хвороби включає втрату нюху, проблеми зі сном та пам’яттю, порушення рівноваги та падіння, депресивний стан.