Обмеження в їжі, інтервальне голодування можуть знизити загрозу розвитку діабету, серцево-судинних захворювань, і в підсумку продовжити життя. Піддаючись випробуванням, старіючі клітини відправляються на утилізацію в першу чергу, таким чином тканини організму омолоджуються. Такі результати показали кілька досліджень.

Як зазначає The Express, дієти, легке голодування запускають в організмі захисні механізми. Стан його клітин поліпшується, вони приходять в тонус. Це підсилює опірність захворюванням.

Перевірено на чоловіках

Вчені з Університету Алабами провели дослідження за участю групи чоловіків, які страждають ожирінням і мають схильність до діабету. Одних попросили харчуватися тільки протягом 8 годин в першій половині дня, іншим запропонували дієту з харчуванням, розподіленим по всьому дню.

Читайте також:  Які ягоди серпня допоможуть очистити організм і запобігти раку

У підсумку перша група вже через п’ять тижнів показала значущі поліпшення: рівень інсуліну і артеріальний тиск стали швидко приходити в норму. Причому апетит у цих чоловіків знизився.

Справа в обміні речовин

Професор Марк Меттсон (Mark Mattson) з Університету Джона Хопкінса пояснив, що такий режим харчування перебудовує обмін речовин. Під час голодування клітини використовують власні запаси для вироблення енергії, що дозволяє знизити запаси жиру в організмі.

Такі зміни покращують регуляцію рівня цукру в крові, підвищують опірність стресу, пригнічують вогнища запалення. За словами Меттсона, такі висновки він робить на підставі чотирьох досліджень, проведених як на тваринах, так і на людях.

Читайте також:  Лікар перерахувала корисні для дітей та людей похилого віку дешеві продукти