Здоров’я людини є однією з важливих тем, про яку постійно говорять. Ми не тільки дивимося по телевізору програми про здоров’я, але і обговорюємо цю тему з родичами, друзями, просто знайомими. Проте прийнято говорити далеко не про всі хвороби. Приміром, якщо в обговоренні болів в спині і суглобах нічого поганого немає, то є кілька делікатних хвороб, про які не прийнято говорити вголос. Сьогодні ми порушуємо цю традицію і поговоримо саме про одну з таких хвороб.

Синдром роздратованого кишечника (СРК) — цим захворюванням страждають досить часто. Воно вражає товсту кишку, тим самим викликаючи пронос, здуття живота, метеоризм та інші не дуже приємні ознаки. Людина, що страждає подібного роду недугою, не може вести повноцінний спосіб життя. Але і вголос про цю хворобу мало хто наважується говорити.

Між тим, нічого поганого в цьому немає, і сьогодні ми хочемо запропонувати кілька засобів, за допомогою яких можна позбутися від синдрому подразненого кишечника. Всі ці способи досить прості і доступні абсолютно кожному. Скористайтеся одним з них, і вам не доведеться розповідати про цю хворобу вже нікому!

Їсти як можна частіше, але менше

При звичайному ритмі життя людина повинна їсти 3 рази на день. Вважається, що це найбільш оптимальний режим, в результаті якого їжа правильно засвоюється. Для людини, яка не хворіє на синдром роздратованого кишечника (СРК), це дійсно так. Між тим, хворий організм з таким режимом харчування впоратися не може.

Справа в тому, що травна система і так напружена, а в товстій кишці відбуваються взагалі неприємні процеси. Тому навантаження на систему необхідно знизити. Зробити це досить просто, причому не потрібно зменшувати остаточний обсяг їжі. Просто замість триразового харчування необхідно перейти на п’ятиразове.

Читайте також:  Найраніша ознака артриту з'являється при ходьбі, готуванні та водінні

Того обсягу їжі, що ви використаєте за раз, буде цілком достатньо на певний час. Після цього можете ще поїсти. Навантаження на травну систему буде набагато менше. Відповідно, і процес засвоєння їжі буде проходити краще. Завдяки цьому, ви зможете запобігти поширенню таких ознак як спазми та здуття шлунка або кишечника.

Дотримуйтесь режим дня в плані збереження часу на сніданок

Сніданок є точкою відліку нового дня. Про те, що його не потрібно пропускати, багато людей говорять уже століттями, і це дійсно так. Справа в тому, що в будь-якому організмі одним з найбільш важливих процесів є метаболізм. Якщо ви пропустите сніданок, то ритм буде порушено і в животі почнеться бурчання.

При СРК дане бурчання буде зайвий раз дратувати стінки кишечника, тим самим посилюючи і без того не дуже хороший стан. Те ж саме відбувається, якщо змістити час сніданку на кілька годин. Тому намагайтеся їсти в один і той же час. Не дарма ж було придумано таке поняття, як режим дня. Дотримуватися його рекомендували завжди — не позбавлене сенсу це і в даний час.

Слідкуйте за тією їжею, яку вживаєте

Насправді, не тільки час впливає на процеси, що відбуваються в людському організмі. Не менший вплив робить їжа, яку ми вживаємо. При СРК підвищене навантаження на травну систему є зайвим. Тому необхідно особливу увагу приділяти їжі, яку ви їсте.

Зокрема, до повного лікування рекомендується відмовитися від вживання жирної і гострої їжі. Вона повинна бути як можна більш легкою. Приміром, буде непогано вживати овочі, але при цьому стежте за тим, щоб вони не породжували таких процесів, як здуття. Відповідно, від капусти, гороху та інших аналогічних овочів теж доведеться відмовитися на якийсь час. Також потрібно виключити і вживання газованих напоїв.

Читайте також:  Лікар назвав «невидимий» симптом смертельного раку, який можна прийняти за застуду
Якщо п’єте каву, то вона має бути без кофеїну

Кофеїн є досить корисною речовиною — при нормальному здоров’ї він покращує рухову активність і заряджає організм позитивною енергією. Однак якщо ви страждаєте СРК, то про рухову активність взагалі нічого говорити не можна. Хворому, навпаки, потрібно забезпечити максимально можливий спокій, оскільки будь-яка активна дія може породити поширення здуття шлунка і кишечника.

Це пояснюється тим, що на організм починають впливати кровоносні судини, які розташовані близько до стінок кишечника і при вживанні кофеїну розширюються. Тому, якщо ви любите вживати каву, то стежте за її складом. Вона має бути без кофеїну. Якщо такого напою немає у ваших магазинах, то можна перейти на його аналоги (наприклад, цикорій — за смаком нагадує каву, але при цьому не містить у своєму складі кофеїн).

Не варто робити сильних зусиль при поході в туалет

Люди, які страждають СРК, нерідко бігають в туалет, щоб випорожнитись. Між тим, їх організм працює таким чином, що нерідко подає так звані помилкові позиви. Тому не варто випереджати події. Якщо ви відчуваєте, що вам «припекло», сидячи на унітазі, не варто перевтомлюватися. Краще постарайтеся розслабитися — це надасть позитивний вплив на організм. Зайві потуги можуть спровокувати чергове подразнення стінок кишечника, а цього при розвитку хвороби допустити ніяк не можна.

Намагайтеся не відчувати стреси

Як вже було зазначено, хворим СРК необхідно забезпечити максимально можливий спокій. Він включає в себе не тільки відсутність активних рухів, але і недопущення різного роду стресових ситуацій. Відчуваючи стрес, людина отримує приблизно той самий ефект, що й при вживанні кофеїну — його нервова система просто починає дратуватися. А якщо вона впливає на стінки кишечника, то це вже призводить до його подразнення.

Читайте також:  Названо простий спосіб пити каву без шкоди здоров'ю

Відповідно, нерви повинні перебувати в стані спокою. А це можливо лише в тих випадках, коли нема про що турбуватися. Тому з боку сторонніх не повинно бути ніяких стресових ситуацій. А що стосується самого хворого, коли ви починаєте відчувати нервове напруження — скористайтесь можливостями дихальної гімнастики. Всього кілька рівномірних вдихів і видихів здатні повернути вас у нормальний стан, запобігаючи розвиток нервового збудження.

Рух — життя

Тут мається на увазі те, на що ми звернули увагу в попередньому пункті. Позитивний вплив фізичних вправ офіційно доведено наукою. Зокрема, підтверджено той факт, що фізична гімнастика сприяє більш якісній роботі травної системи. Тому не варто сидіти, склавши руки. Не потрібно бігати, стрибати і т. д. – при такому діагнозі кращою вважається проста дихальна гімнастика.

Ретельно пережовуйте і після цього проковтуйте їжу

Можливо, про це раді ви чули вже не раз. Напевно, в дитинстві батьки не раз говорили, що їжу потрібно ретельно пережовувати і тільки після цього ковтати. Загалом-то, вони були абсолютно праві. Пережовування їжі є складовою частиною процесу травлення. Чим краще ви її будете жувати, тим менший вплив буде надано на кишечник. Відповідно, він буде менше дратуватися.

Слідуючи цим порадам, можна істотно полегшити стан, який відчуває людина при СРК. Звичайно, вилікувати це захворювання непросто. Але зменшуючи різного роду негативні фактори, можна зменшити і розвиток хвороби, аж до її повного зникнення. Дані поради ви навряд чи почуєте десь в суспільстві. Тому запам’ятайте їх і користуйтеся, якщо хочете бути здоровими. Щиро бажаємо вам абсолютної тиші в кишечнику!

Джерело: HeadInsider