Сучасні жінки не поспішають ставати мамами. Багато хочуть спочатку стати на ноги, а вже потім заводити пелюшками. Чи Правильно це? Чи варто народити якомога раніше? Всі плюси і мінуси народження первістка в різних віках — в даному матеріалі.

Народження дитини в 18-20 років

Доводи «за»

Найбільша кількість дівчаток дозрівають вже до 13-14 років. А в 18 років жіночий організм повністю готовий до першої вагітності. Головним плюсом народження дитини у такому юному віці вважається те, що виношування плода проходить вкрай легко. Справа в тому, що організм ще не встиг обзавестися хронічними недугами, а це тільки на руку і вагітності, і самого процесу пологів.

Доводи «проти»

Найцікавіше, що більшість вагітностей у 18-20 років незаплановані. Лише 20% мам свідомо йдуть на цей крок, вважаючи, що так буде простіше. При цьому всі «що залетіли» рідко проходили до вагітності потрібні обстеження і не завжди ретельно дотримуються заходів, що призначені лікарем.

В юнацтві також дуже нестійкий гормональний фон. Брак головного гормону вагітності — прогестерону — призводить до проблем з формуванням плаценти. Завдяки дослідженням крові на гормони і своєчасному лікуванню вийде уникнути різних проблем.

Часто у молодих мам анатомічно вузький таз. Іноді може бути незрілий м’язовий шар матки, що і призводить до того, що дитину неможливо виносити. Втім, вагітним потрібно слідувати лікарським рекомендаціями, щоб уникнути проблем.

Читайте також:  Терапевт розкрила зв'язок між хропінням та інсультом

Ну і важливий чинник проти вагітності в 18-20 років є психологічна незрілість. Часто мами не готові до тих випробувань, які їх очікують у найближчі роки. До того ж навіть саму вагітність витримати буває непросто, у багатьох розвивається серйозний стрес. У такому разі вагітну майбутню матусю слід підтримувати, а не картати за незаплановану вагітність.

Вагітність до 30 років

Доводи «за»

Зачаття дитини до 30 років видається представницям прекрасної статі самим оптимальним рішенням. Плюси такого практично очевидні. У першу чергу варто сказати про те, що жіночий організм в 25-30 років максимально сформований. Він готовий до виношування та появи на світ дитини. Також ніякі серйозні вікові зміни поки що не зачепили жінку, тому ймовірність ускладнення вагітності вкрай мала.

Не менш важливо, що психологічно мами повністю готові до народження дитини. У молодому віці пані схильні драматизувати проблеми, пов’язані з виношуванням плоду і вихованням дітей. До того ж жінки до 30 років досягають певного успіху в кар’єрному плані, тому у них немає проблем з навчанням і тим, щоб взяти декретну відпустку.

Доводи «проти»

Проте вагітність в такому віці може стати пусковим механізмом для прихованих соматичних хвороб. Жінка може навіть не здогадуватися про них. Організм може дати збій при сильному навантаженні на серце, нирки і печінку.

Читайте також:  9 факторів підвищують ризик раку молочної залози

Також молоді мами можуть не прислухатися до слів фахівців про необхідність проходити додаткові консультації. Вагітні вважають, що раз нічого не боліло тоді, і зараз все в порядку.

Народження дитини після 35 років

Доводи «за»

Мами у такому віці найбільш відповідальні. Вони усвідомлено підходять до питання про народження дитини, особливо першої. Такі жінки завжди проходять комплексне обстеження, змінюють харчування з урахуванням потреб зростаючого організму, стежать за своєю вагою, здоров’ям, консультуються з лікарями з будь-яких питань. Зрозуміло, це плюс, адже допомагає зменшити ризики серйозних ускладнень.

До 35 років жінки зазвичай досягають кар’єрного піку. При цьому вони часто навіть більш енергійні та витривалі, ніж 25-річні. А після народження дитини навіть гарніші.

Причиною цього є те, що в організмі вагітної жінки виробляється велика кількість жіночих гормонів. Саме вони впливають на зовнішній вигляд.

До речі, вважається, що діти жінок, які народили у віці 35+, набагато здібніші, ніж однолітки, народжені жінками в більш молодому віці. Це пов’язано з тим, що такі мами більше часу присвячують вихованню дітей, у них накопичується певний досвід, мудрість, якими вони діляться зі своїми нащадками. Вони створюють найкращі умови для виховання і розвитку дитини та в силу матеріальної забезпеченості, адже змогли досягти певних висот на роботі.

Читайте також:  Люди з гіпертонією стають схильні до діабету

Доводи «проти»

Здається, що все йде до того, що потрібно народжувати дитину у віці від 35 років, мовляв, суцільні плюси і для мами, і для дітей. Але треба віддавати собі звіт в тому, що вагітність в такому віці пов’язана з різними проблемами.

Наприклад, ближче до 40 років організм жінки переживає ряд вікових змін. Представниці прекрасної статі стає важче виношувати дитину. Дуже часто у таких мам утворюються різні проблеми зі здоров’ям — цукровий діабет, гіпертонія, токсикоз, проблеми з плацентою. Народження дитини часто можливо тільки з допомогою кесаревого розтину. Але треба розуміти, що при активному способі життя і правильному харчуванні, а також дотримання всіх рекомендацій лікаря, виношування дитини і її самостійне народження не буде проблемою.

35-річні набагато важче переносять стрес. Тим більше при вагітності. В такому віці потрібно відкласти свою роботу і необхідність переживати за неї на якомога довший термін. Відпочинок — запорука успішного народження дитини.

Великий ризик народити дитини з генетичними відхиленнями. Причини такого явища не до кінця вивчені. Але зараз є можливість виявити такі порушення на ранніх термінах, тому 97 відсотків мам впевнені, що зможуть виносити дитину точно так само, як і більш молоді представниці слабкої статі.