За даними вчених, потрібно всього лише півгодини побути на природі, щоб помітити ефект.

У чому секрет

Дослідники з Університету Юти вивчили, як мозок реагує на перебування людини на природі. Для цього вони перевірили, як студенти виконують прості завдання на обчислення до і після 30-хвилинної прогулянки. З допомогою енцефалографічних шоломів вони виміряли активність нейронів.

Після прогулянки студенти справлялися із завданнями значно краще. Нейропсихолог Девід Стрейер вважає, що справа у роботі префронтальної кори. Вона задіяна у прийнятті рішень. В умовах сучасного життя вона перевантажується, а її резерви вичерпуються. Коли ми на природі, вона нарешті може розслабитися. Таке відновлення покращує пам’ять майже на 20%, а креативність — на 50%.

Читайте також:  Дієтолог розповіла, як зменшити залежність від солі

Результати дослідження Стрейера схожі з виводами інших вчених. Наприклад, було виявлено, що півторагодинна прогулянка на природі скорочує приплив крові до області мозку, пов’язаної з нав’язливими думками і депресією. Учасники дослідження відзначили, що відчувають себе щасливішими після того, як подихають свіжим повітрям.

Чому мозок реагує так

Під час прогулянки концентрація уваги більш м’яка. Ми розслабляємося, літаємо в хмарах. В такому стані мозок не зосереджений на чомусь одному. Однак підсвідомо він продовжує аналізувати проблеми.

Тому осяяння приходять не коли ми напружено думаємо, а коли гуляємо або миємо посуд.

Як застосовувати це в життя

Зазвичай у всіх стільки справ, що прогулянка на природі здається розкішшю. Але саме після неї ви швидше впораєтеся з справами і знайдете нові підходи до вирішення проблем. Нехтувати цим не можна так само, як сном і правильним харчуванням.

Читайте також:  "Зламує організм": у чому шкода улюбленої багатьма ранкової каші

Щоб відчути позитивний ефект, достатньо всього 30 хвилин. Просто замініть прогулянкою на природі частину того часу, який ви витрачаєте на серіали або соцмережі. Або обідайте не в офісі, а в парку на лавці.