ГоловнаНовини Здоров'яПростий спосіб поліпшити свою пам’ять на 20%

Простий спосіб поліпшити свою пам’ять на 20%

За даними вчених, потрібно всього лише півгодини побути на природі, щоб помітити ефект.

Мозок

У чому секрет

Дослідники з Університету Юти вивчили, як мозок реагує на перебування людини на природі. Для цього вони перевірили, як студенти виконують прості завдання на обчислення до і після 30-хвилинної прогулянки. З допомогою енцефалографічних шоломів вони виміряли активність нейронів.

Після прогулянки студенти справлялися із завданнями значно краще. Нейропсихолог Девід Стрейер вважає, що справа у роботі префронтальної кори. Вона задіяна у прийнятті рішень. В умовах сучасного життя вона перевантажується, а її резерви вичерпуються. Коли ми на природі, вона нарешті може розслабитися. Таке відновлення покращує пам’ять майже на 20%, а креативність — на 50%.

Читайте також:  Вчені визначили найбільш небезпечну групу крові

Результати дослідження Стрейера схожі з виводами інших вчених. Наприклад, було виявлено, що півторагодинна прогулянка на природі скорочує приплив крові до області мозку, пов’язаної з нав’язливими думками і депресією. Учасники дослідження відзначили, що відчувають себе щасливішими після того, як подихають свіжим повітрям.

Чому мозок реагує так

Під час прогулянки концентрація уваги більш м’яка. Ми розслабляємося, літаємо в хмарах. В такому стані мозок не зосереджений на чомусь одному. Однак підсвідомо він продовжує аналізувати проблеми.

Тому осяяння приходять не коли ми напружено думаємо, а коли гуляємо або миємо посуд.

Як застосовувати це в життя

Зазвичай у всіх стільки справ, що прогулянка на природі здається розкішшю. Але саме після неї ви швидше впораєтеся з справами і знайдете нові підходи до вирішення проблем. Нехтувати цим не можна так само, як сном і правильним харчуванням.

Читайте також:  Смачно і красиво: 5 продуктів, які успішно замінять косметику

Щоб відчути позитивний ефект, достатньо всього 30 хвилин. Просто замініть прогулянкою на природі частину того часу, який ви витрачаєте на серіали або соцмережі. Або обідайте не в офісі, а в парку на лавці.