Якщо над цими звичками немає жорсткого контролю, наслідки можуть виявитися самими неблагополучними, аж до розвитку онкологічних захворювань, застерегли фахівці. Однією з найбільш шкідливих для людини вчені вважають малорухомість.

Сучасні люди проводять численні годинник в сидячому положенні – вони сидять за комп’ютерами, на своїх робочих місцях, в транспорті або за кермом власного автомобіля. Медики рекомендують не проводити в позі сидячи більше однієї години, в ідеалі потрібно вставати і розминатися кожні півгодини. Але цими рекомендаціями більшість нехтує.

Між тим, тривалий час в сидячому положенні протягом дня дослідники оцінюють як серйозний фактор впливу на розвиток відразу декількох видів онкології – рак легенів, кишечника, молочної та передміхурової залоз.

Інша вкрай небезпечна звичка – надмірна захопленість м’ясними продуктами та сиром. Ці продукти є багатими джерелами тваринного білка, який, за словами науковців, містить в собі багато гормонів, здатних активувати ракові клітини.

Приготування їжі на газу вчені також зарахували до низки шкідливих для людини. Працююча газова плита стає причиною того, що в повітря потрапляє висока доза окису вуглецю, двоокису азоту та формальдегіду – речовин, які отруюють організм при курінні тютюну.

Завершує четвірку самих небезпечних звичок брак сну. Дослідження, що проводилося вченими з Університету Чикаго, показало, що хронічний недосип збільшує експресію раку, а також пригнічує імунні ресурси організму на початковій стадії розвитку раку.

Джерело: МедікФорум