Дослідники з Медичної школи Університету Міннесоти в США виявили, що природна речовина фізетин може уповільнювати старіння на клітинному рівні, покращувати стан здоров’я і сприяти збільшенню тривалості життя. При цьому флавоноїд фізетин міститься в доступних продуктах – овочах і фруктах.

За даними EurekAlert, опублікував звіт про цю роботу вчених, джерелами фізетіна є огірки, цибулю, яблука, персики, ківі, виноград, хурма, полуниця. На думку фахівців, регулярне надходження фізетину в організм сприяє збереженню здоров’я навіть в похилому віці.

Симптоматично, що проводилися раніше дослідження вже пов’язували з позитивною дією фізетину кращу захищеність людини від процесів старіння і хвороби Альцгеймера. Фахівці з Медичної школи змогли знайти пояснення механізму цього зв’язку і до того ж відкрили факт впливу фізетину на літні організми.

За словами вчених, у міру старіння і зносу клітин організм їх «вимикає», але якщо старі клітини все одно продовжують існувати, за їх знищення береться імунна система. Чим старшою стає людина, тим гірше її імунна система справляється з очищенням від згаслих клітин, і ті накопичуються, викликають запальні процеси. На тлі таких запалень вивільняються речовини, здатні пошкоджувати цілісність тканин і призводити до пухлин.

Використовуючи технологію мас-цитометрії на старіючих мишах, дослідники змогли встановити, що фізетин як раз скорочує рівень старих і небезпечних клітин в організмі, – причому проявляє це властивість в будь-якому віці. Таким чином, допускають фахівці, ” ліки від старості” можуть бути цілком доступними, «досить включити в свій раціон необхідну кількість овочів і фруктів». Питання про правильне дозування речовини вчені мають намір вирішити найближчим часом.

Джерело: МедікФорум