Хоча деменція все ще є невиліковним захворюванням, існують ефективні способи знизити ризик її розвитку. Британські вчені сформулювали 5 правил, які дозволяють з високим ступенем імовірності запобігти розвитку старечого недоумства.

Регулярні навантаження

Зв’язок між фізичною активністю і серцево-судинними проблемами, такими як гіпертонія, діабет, високий рівень холестерину і ожиріння, добре встановлена. Між тим, відомо, що ці хвороби, в свою чергу, істотно збільшує ризик деменції.

Середземноморська дієта

Численні наукові дослідження підтвердили, що середземноморська дієта є найкориснішою для здоров’я людини. Вона також істотно зменшує ризик деменції. Налягайте на фрукти, овочі, горіхи, злаки і рибу, а також оливкову олію. При цьому кількість м’яса, курки і молочних продуктів необхідно скоротити.

Відмова від куріння

З кожним роком збільшується кількість доказів того, що число курців серед жертв хвороби Альцгеймера перевищує число тих, хто ніколи не курив.

Помірне вживання алкоголю

Алкоголь робить на наш мозок не тільки руйнівну, але і захисну дію, залежно від того, скільки ми його вживаємо. При зловживаннях спиртними напоями ризик деменції виростає через втрату тканини мозку, особливо в тих його областях, які пов’язані з пам’яттю.

Запобігання та лікування діабету, гіпертонії та ожиріння

Все це добре відомі фактори ризику серцево-судинних хвороб. І всі ці фактори також збільшують ризик розвитку деменції, оскільки ведуть до патологічних процесів в артеріях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
У ЛЮДЕЙ З ВЕЛИКИМ ЖИВОТОМ ПЕЧІНКА “ЗЖИРАЄ” МОЗОК

ПРОФІЛАКТИКА ХВОРОБИ АЛЬЦГЕЙМЕРА

ЗАХВОРЮВАННЯ НЕРВОВОЇ СИСТЕМИ