Холестерин, який утворюється на внутрішніх стінках судин і артерій провокує з віком багато проблем зі здоров’ям. Зокрема, на тлі розмноження холестеринових бляшок розвивається атеросклероз, провідний фактор інсультів і серцевих нападів.

Експерти в області харчування рекомендують включити в раціон харчування продукти, ефективно очищають судини, про це повідомила Hronika.info. У складений фахівцями продуктовий перелік увійшли:

Часник. Отримані вченими Каліфорнійського університету дані свідчать, що вживання часнику запобігає небезпечний для здоров’я процес кальцинування (накопичення кальцію) і затвердіння стінок коронарних артерій.

Виноград. В його ягодах дуже багато антиоксидантів, що захищає клітини судинної тканини від окислення холестерином, це гальмує процес скупчення жирових бляшок на стінках артерій.

Журавлина. Ягоди журавлини містять речовини, які активізують жировий метаболізм, що заважає жировим компонентам накопичуватися в судинах.

Помідори. Ці овочі відрізняються високим вмістом лікопіну – речовини, що запобігає втраті судинної тканини своєї еластичності. Лікопен, крім іншого, є дуже потужним антиоксидантом, який допомагає запобігти запалення, що веде до виникнення багатьох серцево-судинних недуг.

Гранатовий сік. Якщо щодня випивати склянку свіжого гранатового соку, організм буде отримувати таку кількість антиоксидантів, завдяки якому почне справно підтримувати фізіологічні процеси, що сприяють оздоровленню судин і їх тканин.

Джерело: МедікФорум