Якщо ви думаєте, що добре знаєте власне тіло, то ви помиляєтеся. Ось шість маловідомих фактів про тіло людини, озвучених експертами.

Вранці ми вищі, ніж увечері
 
Тіло людини приблизно на 1,2 см вище вранці, ніж ввечері, що пов’язано зі скупченням надмірної рідини між хребетними дисками. Протягом дня тіло піддається тиску, і рідина між дисками випаровується.

Унікальний язик

Всі знають про те, що відбитки пальців людини унікальні, і їх використовують як ідентифікацію особи. Однак людський язик також має унікальний малюнок. Дослідження показали, що геометрична форма і текстура язика ні в кого не повторюються, тому його також можна використовувати для встановлення особи, як і відбитки пальців.

Чудесний шлунок

Наш шлунок через кожні три дні обзаводиться новою оболонкою. Вона складається з шару слизу, який захищає стінки шлунка від шлункового соку. Слиз в луги нейтралізують кислоту, що й формує бар’єр. Клітини поверхні шлунка оновлюються кожні три дні, бо інакше вони просто не зможуть витримувати вплив кислоти.

І серце

Відзначимо, що серце людини також оновлюється 3-4 рази протягом життя. Раніше було прийнято вважати, що серце не здатне оновлюватися і має той же вік, що і сама людина в цілому. Однак експерти з Медичного коледжу Нью-Йорка встановили, що серце містить стовбурові клітини, які допомагають йому повністю оновлюватися через кожні 20 років.

Апендикс містить “хороші” бактерії

Нещодавно дослідники виявили, що апендикс дуже корисний для “хороших” бактерій, які допомагають травній системі. Він є чимось на зразок складу для бактерій, і коли вони зникають з травної системи, то апендикс дозволяє знову зрости.

Кліщі на віях

На наших віях іноді живуть кліщі – крихітні створіння, які мешкають в старій шкіри і шкірному салі, виробленому волосяними фолікулами. Вони абсолютно нешкідливі для здоров’я. Приблизно у половини населення землі є кліщі на віях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 ПСИХОЛОГІЧНИХ ФАКТІВ, ЯКІ ВИ НЕ ЗНАЛИ ПРО СЕБЕ

ТІЛО ЛЮДИНИ ЗДАТНЕ ПЕРЕМОГТИ БУДЬ-ЯКИЙ ВІРУС

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ТРАВЛЕННЯ