Мій дім – моя фортеця? На жаль, це не завжди так. Навіть повсякденні предмети вжитку, які здаються незамінними можуть спровокувати проблеми зі здоров’ям.

Вчені та лікарі склали перелік домашніх речей справді масового використання, від яких потрібно позбутися раз і назавжди, повідомив журнал don’t Panic.

У цей список увійшли:

Освіжувачі повітря. Нещодавнє дослідження співробітників Медичного центру при Університеті Піттсбурга показало: спреї для ароматизації повітря містять велику кількість формальдегіду, відомого науці своїми властивостями канцерогену. Зокрема, є підозра, що цей хімікат здатний провокувати розвиток раку горла. Крім того, використання освіжувачів пов’язують з респіраторними захворюваннями, включаючи астму.

Посуд з антипригарним покриттям. Вивчення впливу антипригарного покриття на організм людини, яке проводилося в стінах Медичного центру NYU Langone, завершилося вердиктом фахівців про те, що такий посуд містить високі рівні перфторокапрілової кислоти. Цей хімікат згубно впливає на функціонування щитовидної залози.

Прострочені ліки. Незрозуміло, на що можна розраховувати при вживанні таких медикаментів. Використовувати прострочені знеболюючі ще й вкрай небезпечно, – їх застосування може закінчиться зовсім непередбачувано, застерегли експерти видання.

Кнопкові батарейки. Їх ковтають діти і тварини. Дія на шлунок однієї такої батареї здатна призвести до довічної інвалідності.

Нафталін. Цей засіб, може спровокувати даний отруєння з такими симптомами як нудота, блювання, головний біль, судоми і діарея. У свою чергу, в бюлетені Американського агентства по захисту навколишнього середовища чітко говориться: нафталін – це канцероген. За наявними даними, тривалий вплив цієї речовини може руйнувати червоні кров’яні тільця (еритроцити).

Меблі з ДСП. У деревостружкових плитах присутній канцерогенний формальдегід: тривале вдихання його парів загрожує розвитком раку носа і горла.

Джерело: МедікФорум