Дослідження показали, що кращий друг жіночого здоров’я – спорт. Жінки, які регулярно займаються, довше живуть і менше хворіють.

На конгресі Європейського товариства кардіологів іспанські вчені розповіли про своє дослідження з профілактики передчасної смерті у жінок. Основний упор вчені зробили на профілактику хвороб серця і раку – саме вони забирають більшість життів.

У дослідженні взяли участь майже 5 тисяч жінок. Вони займалися спортивною ходьбою або бігали на біговій доріжці, поступово збільшуючи навантаження. Вчені при цьому стежили за показниками.

В результаті вони прийшли до висновку, що жінки, серце яких нормально справляється з фізичними навантаженнями і поступовим їх збільшенням, найімовірніше, уникнуть проблем з цим органом. Але не менш важливою виявилася фізична підготовка – регулярні навантаження звичної інтенсивності допомагають знизити ризик раку, а також не набирати зайву вагу.

Що стосується видів спорту, то жінкам не рекомендуються надмірні навантаження. Дослідники пожартували, що кращий друг жінок – аеробіка. Підвищити витривалість і збільшити підготовку допоможуть різні варіанти фітнесу, танці, йога. Силові тренування теж можна використовувати, але слід уникати сильних навантажень і важких ваг, а займатися таким спортом потрібно під керівництвом тренера – щоб не нашкодити суглобам і хребту.