Деякі поширені звички є “вбивцями” хорошого сну, сприяючи підвищеному навантаженню на організм, стресу, психічних проблем.

Погана якість сну, його нестача сну сприяє розвитку багатьох проблем зі здоров’ям, включаючи втрату концентрації уваги, збільшення ваги, депресію, зниження імунної функції, а також підвищений ризик серцевих захворювань і діабету 2 типу. Експерти попереджають, що існує фактори, що сприяють дисбалансу в режимі здорового сну. У їх числі – дії, які звично здійснюються багатьма людьми в повсякденному житті.

Певні звички можуть погіршувати якість нічного відпочинку. Експертами порталу Times Now були названі п’ять звичок, з якими потрібно покінчити заради хорошого сну

Споживання кофеїну. Залежно від прийнятої кількості цей природний стимулятор може залишатися в організмі до 6 годин. Щоб не мати проблем із засипанням і безсонням, слід утриматися від вживання продуктів і напоїв, що містять кофеїн, після 17:00.

Виконання вправ. Інтенсивна фізична активність незадовго до сну теж може перешкодити нормально спати, тому подібних навантажень краще уникати. Після них температура і серцево-судинна діяльність тіла підвищуються замість того, щоб злегка знижуватися, допомагаючи тілу занурюватися в сон.

Використання технологій. Використання пізно ввечері смартфонів та інших гаджетів, чиї екрани випромінюють синє світло, – одна з наймасовіших звичок сучасних людей. Але заради гарного сну з нею потрібно покінчити. Синє світло екранів може пошкодити циркадні ритми, так як він пригнічує секрецію мелатоніну, гормону сну.

Куріння. Якщо ви курите, ось ще один привід покінчити зі звичкою. Нікотин робить тіло більш бадьорим і заважає відчувати виснаження, яке може відчувати організм. Це негативно впливає на цикли сну, викликає їх розбалансування.

Занадто багато їжі або повна відмова від їжі ввечері. Лягати спати голодним або, навпаки, після того, як було з’їдено занадто багато їжі – однаково погана ідея. Рясний прийом їжі перед сном може викликати порушення роботи травного тракту і згодом порушити хороший сон. Так само голодний сон може викликати дисбаланс рівня цукру в крові в організмі, що порушує нічний відпочинок.