Багато дівчат і жінок вживають протизаплідні засоби, навіть не підозрюючи, яку небезпеку вони можуть таїти. Вчені з Чикаго розповіли, що медикаменти загрожують обернутися серйозними наслідками для серцево-судинної системи.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Університету Лойоли, розташованого в Чикаго. Згідно з отриманими результатами, за рахунок оральних контрацептивів істотно збільшується ризик виникнення певного типу інсульту.

Виявилося, що представниці прекрасної статі, які частіше за інших вживають протизаплідні таблетки, більше інших схильні до інсульту, який виникає, коли артерія мозку блокується. Цей тип інсульту становить близько 85 відсотків усіх випадків інсультів, що загрожують здоров’ю та життю. При цьому наголошується, що оральні контрацептиви не збільшують ймовірність утворення геморагічного інсульту, викликаного кровотечею в мозку.

За словами медиків, гормональні таблетки для запобігання небажаної вагітності, а також гормональні пластирі та ін’єкції збільшують ризик закупорки артерій, що робить кров більш густий. При цьому шанси отримати інсульт дуже низькі серед представниць прекрасної статі без будь-яких факторів ризику підвищеної згортання крові, наприклад, куріння або високого тиску.

Вчені помітили, що відкриття дуже корисно для багатьох жінок. Зокрема, вони порадили спочатку виконувати скринінг на виявлення потенційних факторів ризику виникнення інсульту, а вже потім призначати гормональні контрацептиви.

Джерело: 7mednews