Найкращі спортивні нації: в якій країні світу найбільше фітнес- клубів? Короткий огляд фітнес – ринків Північної і Південної Америки , Європи , Азії , Африки та Океанії.

Північна Америка

У США і Канаді більше 56 млн. чоловік або 10.2% від усього населення займаються фітнесом ( 50.2 млн. з них припадає на США ) , що робить північноамериканський ринок найбільшим у світі. Обсяг ринку в грошовому вираженні займає третину загальносвітового.

Кількість фітнес -клубів в одних Сполучених Штатах Америки ( 30500 ) практично дорівнює кількості клубів у всій Європі ( 46 000 ) , при цьому більше 14 % населення США займаються фітнесом , що також є світовим рекордом.

Південна Америка

Незважаючи на те , що середня кількість людей, які займаються фітнесом у ​​Південній Америці складає всього 3.6% , в ​​кожній з країн ситуація відрізняється . Наприклад, у Бразилії діє більш ніж 24 000 фітнес клубів , що робить країну другим ринком світу .

Читайте також:  Які існують сучасні способи підтяжки грудей

Самими спортивними країнами Латинської Америки є Мексика (2.8 млн. чоловік , що займаються фітнесом , 7800 клубів ) , Аргентина (2.3 млн. чоловік , 6600 клубів). Рівні показники у Колумбії і Чилі – по 0.5 млн. чоловік і 1500 клубів.

Африка

Враховуючи економічну та політичну ситуацію в африканських країнах не дивно , що лише 0.2 % населення цього континенту займаються фітнесом . Всього статистика говорить про 2.5 млн. чоловік , велика частина з яких припадає на ПАР.

Важливо відзначити , що економіка Південно-Африканської Республіки стрімко розвивається , а інтерес до фітнесу та здорового способу життя у населення цієї країни тільки зростає – журнал Men’s Health має рекордні тиражі в Південній Африці.

Європа

Сумарно на європейські країни і Росію припадає 46 000 фітнес -клубів і 42 млн. чоловік , що займаються фітнесом ( 5.1% від усього населення). Однак очевидно , що ситуація з фітнесом в країнах Західної та Східної Європи кардинально відрізняється .

Читайте також:  Догляд за шкірою під час стресу - на що звернути увагу

Основними ринками є Німеччина (7.9 млн. чоловік , 7600 клубів ) , Великобританія (7.6 млн. чоловік , 5900 клубів ) , Іспанія (6.4 млн. чоловік , 4600 клубів ) і Італія (4.2 млн. чоловік , 6000 клубів ) . На Росію припадає 1.7 млн. чоловік і 3300 клубів.

Азія

Серед величезного населення Індії та Китаю , яке сумарно перевищує 2.5 млрд. людей , не більше 4 млн. регулярно займаються фітнесом – всього 0.16 %. При цьому близько мільйона, які займаються у фітнес – клубах проживають на території Гонконгу .

Однак ситуація з розвитком фітнесу в Японії і Південної Кореї в цілому близька до європейської : на Японію припадає 4 млн. ,які займаються фітнесом і 3500 клубів , на Південну Корею – 4 млн. чоловік і 6800 клубів (для порівняння , у всій Індії 1200 клубів).

Читайте також:   Поради від тренера щодо набору маси
Океанія

Австралія і Нова Зеландія є одними з найбільш спортивних країн у всьому світі. В Австралії фітнесом займаються 1.9 млн. осіб (8 % населення) , у Новій Зеландії – 0.5 млн. ( 12.5 % від усього населення). Сумарно в країнах діють 3100 клубів.

При цьому важливо відзначити , що в Австралії та Новій Зеландії діють одні з найжорсткіших у світі законів щодо заборони куріння ( курити заборонено навіть на вулиці) , що говорить про реальну турботу про здоров’я населення з боку уряду.

***

Сполучені Штати Америки є найбільшим ринком фітнесу , маючи кількість фітнес -клубів , порівняну з сумарною кількістю у всій Європі. При цьому 10 найбільших ринків акумулюють більше 80 % обсягу ринку в грошах.