Ці поради допоможуть вам зберегти репродуктивне здоров’я. Вони також навчать визначати, що з точки зору гінекології є нормою, а що виходить за її межі і потребує лікування.

Звертайте особливу увагу на виділення

Взагалі-то вони бувають у всіх, тільки у одних завжди прозорі, в інших — в якийсь момент стають жовтуватими і більш густими. Вони стабільні лише в одному випадку: коли жінка приймає оральні контрацептиви. Дуже важливо регулярно відстежувати, як змінюється кількість і консистенція виділень протягом менструального циклу. Це допоможе вчасно помітити ті чи інші відхилення. Їхні незвичайні властивості є ознакою інфекції, тим більше, якщо є інші супутні симптоми. Наприклад, білі сирнисті виділення і сильний свербіж зазвичай свідчать про грибкову інфекцію. Рідкі безбарвні, з сумнівним запахом, з’являються після занять сексом, можуть бути ознакою бактеріального вагінозу — найпоширенішої статевої інфекції у жінок у віці до 40 років.

А виділення з неприємним запахом, зеленуваті, говорять про наявність трихомоніазу. Жінкам у віці 15-25 років, що ведуть статеве життя, рекомендується щорічно здавати аналіз на хламідії. Якщо результат виявиться позитивним, необхідно перевіритися на наявність гонококів. Це збудники гонореї — венеричного захворювання, яке зазвичай супроводжує хламідіозу.

Читайте також:  Відмова від алкоголю та жирного допомагає літнім людям зберегти підшлункову залозу
Не ігноруйте повторювані симптоми

У 75% жінок хоча б раз буває грибкова інфекція — кандидоз, або молочниця. Якщо ви можете визначити її у себе самостійно, скористайтеся спеціальними вагінальними супозиторіями або кремами. Якщо ж ви не впевнені в діагнозі або хвороба після курсу лікування не проходить, зверніться до гінеколога.

Зробивши аналізи, щоб виключити інші грибкові захворювання та інфекції, він призначить Diflucan (Fluconazole). Можна повністю вилікуватися, прийнявши всього 1 капсулу. Щоправда, ліки можуть негативно позначитися на печінці, але абсолютно не впливають на ефективність протизаплідних таблеток. В аптеці завжди можна без рецепта купити мазі і супозиторії. Проведено дослідження, згідно з яким з препаратів безрецептурної відпустки найбільш ефективний Monistat (miconazole). Випускається у формі супозиторіїв і крему, призначених для одноразового застосування, триденного або семиденного курсу.

Пам’ятайте про фактори, що сприяють розвитку інфекції

Збільшує ризик захворювань, від чого залежить рівень гормонів і кислотно-лужний баланс піхви: діабет, вагітність, антибіотики, контрацептиви. До речі, антибіотики і оральні протизаплідні препарати підвищують ймовірність бактеріального вагінозу, який часто плутають з грибковими інфекціями і намагаються лікувати тими ж засобами. Бактеріальний вагіноз починається в результаті різкого зниження і навіть повного зникнення лактобактерій і зниження кислотності піхви. Якщо помітите симптоми вагінозу (наприклад, характерний запах виділень), терміново йдіть до лікаря. Підтвердити свої підозри можна за допомогою приладу, який визначає рівень кислотності в піхву (pH device).

Читайте також:  5 самих «осінніх» видів спорту

Спровокувати інфекцію можуть і інші фактори. Проводячи спринцювання, ви вимиваєте з піхви корисні бактерії, які регулюють чисельність хвороботворних, що часто призводить до вагінозу. Гель для душу або парфумовані присипки, якими ви користуєтеся для інтимної гігієни, порушують природну захисну флору піхви. Ці продукти можуть викликати алергічну реакцію, так званий, неспецифічний вагініт. Тому, якщо ви підозрюєте, що ароматична сіль для ванни, яку вам подарували, викликає подразнення слизової піхви, викіньте її без жалю.

Ніколи не нехтуйте безпечним сексом

Не варто втрачати пильність, навіть якщо ви абсолютно впевнені у своєму партнері. Пам’ятайте, що найкращий засіб захисту від захворювань, що передаються статевим шляхом, — це презерватив. Щоправда, 100%-ї гарантії він теж вам не дасть. Тому, якщо ви помітили у себе якісь підозрілі симптоми, відразу ж звертайтеся до гінеколога.

Читайте також:  Коли екран телефону може принести користь організму
Регулярно проходите медичне обстеження

Багато жінок упевнені: негативний результат традиційного при огляді мазка на пробу Папаніколау (Pap Smear) автоматично означає, що у них немає венеричних захворювань. І глибоко помиляються. Він говорить лише про відсутність ракових клітин і вірусу папіломи. Ось чому, навіть якщо вас нічого не турбує, необхідно відвідувати гінеколога один, а краще 2 рази в рік і робити всі аналізи. Особливо, коли з’являється новий сексуальний партнер — адже це збільшує ризик бактеріального вагінозу, хламідіозу, трихомоніазу. Такі захворювання проходять без виражених симптомів, і в запущеному стані можуть привести до безпліддя, позаматкової вагітності або передчасних пологів. Крім того, вони збільшують ймовірність зараження вірусом імунодефіциту: адже якщо у вас є хоча б одна гінекологічна інфекція, захисні функції організму знижені, і ви уразливі до ВІЛ.