Печіння, подразнення очей з’являється з різних причин, може виникати самостійно або супроводжуватись іншими симптомами – це свербіння, біль, сльозотеча або нехарактерні виділення з очей. Часто неприємні відчуття викликають зовнішні фактори – наприклад, сухе повітря у приміщенні або сильний вітер на вулиці. 

Якщо дискомфорт з’являється досить часто, не гайте час – звертайтесь до лікаря для проведення обстеження та визначення діагнозу. Спеціаліст зможе призначити ефективну терапію й запобігти появі серйозних проблем із зором у майбутньому. Для зволоження ока можна використовувати СуперОптік краплі – вони містять гіалуронову кислоту. 

Чому виникає біль в очах

На стан органів зору впливає безліч факторів. Тому причини проблем швидко виявити можна не завжди. Так печіння може турбувати у разі потрапляння хімічних речовин – хлору з басейну, сонцезахисного крему або шампуню. Викликають дискомфорт засоби для догляду за шкірою, косметика, побутова хімія.

Якщо контакту з подразником не було, а проблема є, слід виключити всі можливі причини. Зверніться за консультацією до офтальмолога та пройдіть комплексне обстеження, за необхідністю відвідайте інших лікарів – наприклад, невролога, ендокринолога або кардіолога. Проблеми з очима часто викликають системні захворювання – для покращення стану потрібна їх терапія. Симптоматичне лікування передбачає використання крапель категорії штучної сльози, наприклад таких як СуперОптік Аква з гіалуроновою кислотою – вони зволожують очі, усуваючи печіння. Але якщо причина печіння в очах полягає в порушенні роботи певних органів та систем, потрібно буде приділити увагу комплексному лікуванню.

Часто дискомфорт викликаний постійним використанням контактних лінз або впливом зовнішніх подразників – це пил, дим, смог, пліснява, лупа тварин або пилок. Якщо ви знаєте про наявність у себе алергічних реакцій на названі речовини, ймовірно, проблеми з очима почались у результаті контакту із збудником. Почервоніння, свербіж викликає й сухе повітря – особливо коли воно холодне або гаряче. Обов’язково потрібно виключити інфекційні й запальні процеси – в цьому допоможе офтальмолог. 

Потрібно звертати увагу на супутні симптоми, що допоможуть точно визначити діагноз та причини дискомфорту. Наприклад, печіння та свербіння одночасно часто вказують на алергію, якщо присутні виділення з очей, яких в нормі не має бути, потрібно обстежитись на предмет інфекцій. 

Чим собі допомогти?

Якщо свербіж виник в результаті потрапляння хімічних речовин, ретельно промийте очі великою кількістю чистої води – у більшості випадків цього достатньо. Наприклад, сонцезахисний крем часто викликає неприємні відчуття, але після вмивання вони минають. Якщо у вас почалась алергічна реакція, лікар зможе підібрати краплі для очей – вони мінімізують неприємні відчуття та усунуть почервоніння.

Терміново звертайтесь до офтальмолога, якщо печіння супроводжується високою чутливістю до світла та болем, нечітким зором, виділеннями з очей, спалахами світла та іншими аномальними симптомами. 

*На правах реклами